Latvijas Leļļu teātris piedalīsies festivālā Polijā

Jau pēc pāris dienām Latvijas Leļļu teātris piedalīsies 25. starptautiskajā leļļu teātru festivālā “Spotkania” Polijas pilsētā Toruņā. Festivāla skatītājiem Latvijas pārstāvji piedāvās pagājušajā sezonā iestudēto un “Spēlmaņu nakts 2017/2018” balvai nominēto izrādi “ Zelts zirgs”. Izrāde Toruņas pilsētas leļļu teātrī tiks spēlēta festivāla pirmajā dienā, 12. oktobrī.

25. Starptautiskais leļļu teātru festivāls “Spotkania” šogad pulcē aptuveni 20 teātra trupas, kuras deviņās festivāla dienās rādīs iestudējumus gan mazajiem skatītājiem, gan jauniešiem un pieaugušajem. Festivāls “Spotkania” tiek rīkots jau 25 gadus, tā organizators ir “Baj Pomorski” leļļu teātris, kas Toruņā darbojas kopš 1945. gada. Laika gaitā teātris sācis veidot repertuāru ne tikai mazuļiem, bet arī jauniešiem un pieaugušajiem, kā arī regulāri organizē festivālus “Spotkania” un “One-man Theatre Shows”.

Izrāde “Zelta zirgs”, kas nominēta “Spēlmaņu nakts 2017/2018” balvai kategorijā “Gada lielās formas izrāde”, ir viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem Latvijas Leļļu teātra sadarbības projektiem. Izrādi iestudējis Nīderlandē mītošais brazīļu izcelsmes režisors, horeogrāfs un leļļu mākslinieks Duda Paiva. Viņa veidotā versija par Raiņa tik labi zināmo darbu gan latviešu skatītājiem, gan arī pašiem izrādes dalībniekiem un veidotājiem ir iespēja iepazīt aktuālākās starptautiska līmeņa leļļu teātra tendences, kā arī palūkoties uz Raiņa lugu no jauna - ar ne-latvieša acīm. Kopā ar Dudu Paivu iestudējumu veidojuši dramaturgs Matīss Gricmanis, scenogrāfs Andris Eglītis, kostīmu māksliniece Vita Radziņa, komponists Rihards Zaļupe, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko un režisora asistents Pāvels Struminskis. Izrādē lomās redzami Anrijs Sirmais, Aleksandrs Jonovs, Druvis Anusāns, Baiba Vanaga un Lienīte Osipova. Iestudējums tapis ar Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

Vēl šogad iestudējums “Zelta zirgs” būs skatāms arī Bukarestē (Rumānija), kur no 20. līdz 28. novembrim notiks 14. starptautiskais laikmetīgā leļļu teātra festivāls „ImPuls”. Režisora Dudas Paivas iestudētā interpretācija par Raiņa lugu šogad jau plūkusi laurus Lomžas (Polija) starptautiskajā teātru festivālā “Valise” saņemot Grand Prix.

Tepat Rīgā “Zelta zirgu” šogad vēl iespēja noskatīties 1. novembrī un 6. decembrī plkst. 19.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti