Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu

Rīta Panorāma

Intervija ar vokālo grupu “ Framest”

Intervija ar Valmieras teātra direktori Evitu Sniedzi

Evita Sniedze: Uz izrādi «Balle būs» jāiet domāt par dzīvi

Jau vēstīts, ka Valmieras teātrī 19. decembrī pirmizrādi piedzīvos muzikāla un dejiska izrāde „Balle būs”, ko pēc Laura Gundara scenārija veido režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs. "Uz šo izrādi jāiet domāt par dzīvi," Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā „Rīta Panorāma” saka Valmieras teātra direktore Evita Sniedze, uzsverot to, ka izrādē ir ';loti daudz laikmeta zīmju.

Iestudējumā sekots četrpadsmit cilvēku dzīvesstāstiem dažādos laikos, bet vienojošais elements - deju zāle „Apollo”, kura mainās notikumiem līdzi. Katrā no laika periodiem ir savi ritmi un tam brīdim visjaunākās dejas, modernākie kostīmi, katrā ballītē cilvēki dzied to, kas tikko nācis modē vai kļuvis par tradīciju. „Lai kas arī nenotiktu – balle būs,” saka režisors.

Savukārt teātra direktore Evita Sniedze LTV „Rīta Panorāmā”, raksturojot izrādi teic: „Tā noteikti ir balle.”

Šī izrāde tapa, iedvesmojoties no Latvijas simtgades,” turpina Sniedze. „Reinis Suhanovs ir sabiedriski aktīvs, domājošs cilvēks. Un šī izrāde droši vien ir viņa skatījums uz to, kas noticis Latvijā un kas šodien notiek Latvijā. Tātad – jauna, pozitīvi domājoša cilvēka aktīva sabiedriskā nostāja par to, kas ir Latvija viņam.”

Ir cerīgs jauna gadsimta sākums, 1905. gads, un uzņēmīgā Ilze Rozenberga (Ilze Pukinska) ar dēlu Emīlu (Kārlis Neimanis) atver kafejnīcu „Apollo” ar deju zāli, kur pulcēties apkārtnes ļaudīm. Nevienu tur nešķiros pēc valodas un deju prasmes. Cauri deju zālei plūst laikmeti – gan pasaules kari un miera dzīve, gan pēckara nabadzība, kosmiskās ēras sākums un Atmoda. Katrā no tiem cilvēki rīkojas tā, kā viņiem liekas pareizi vai droši, vai nepieciešami, līdz ar to veidojot arī savu likteni. Izvēle vai nepieciešamība reizēm nostādīs draugus pretējās pusēs, citreiz liek apvienoties tiem, kas nemaz to nevēlas.

Es šo izrādi sauktu par asociatīvu ķēdi, kurā ir dota viena zīme (..). Tur ir ļoti daudz mūzikas, ļoti daudz dejas, kas raksturo tā laika modi. Skan gan Imants Kalniņš un Raimonds Pauls, gan Lambada,” stāsta Evita Sniedze. „Ļoti daudz laikmeta zīmju! Un patiesībā jāiet uz šo izrādi domāt par savu dzīvi.”

Izrādē četrpadsmit cilvēku dzīvesstāstus izspēlēs Rūta Dišlere, Dace Everss, Rihards Jakovels, Januss Johansons, Ilze Lieckalniņa, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Rihards Rudāks, Inga Apine, Arnolds Osis, Jānis Znotiņš, Linda Mīļā.Iestudējumā piedalīsies arī mūziķi Oskars Siliņš (vijole), Mārtiņš Roziņš (akordeons, klavieres, saksofons, ģitāra), Raivo Ozols (bass) un Emīls Zilberts (sitamie instrumenti, klavieres), kurš ir arī izrādes muzikālais vadītājs, komponists un aranžētājs. Izrādes plastisko partitūru radījusi horeogrāfe Inga Raudinga, kostīmu māksliniece ir Anna Heinrihsone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt