Divpadsmit laikmetīgās dejas pirmizrādes vienā nedēļā

Šonedēļ - no 14. maija līdz 20. maijam - Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina apmeklēt bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” absolventu diplomdarbu izrāžu skati, kuras laikā būs iespējams vērot 12 jaunos, talantīgos horeogrāfus un dejotājus.

Jaunie dejas un horeogrāfijas mākslinieki ir daudzsološi, entuziasma un radošu ideju pilni. Tie mācās un uzdrīkstas daļu sevis atklāt plašākai sabiedrībai. Horeogrāfi nebaidās runāt par dziļi personiskām tēmām, kā arī pievēršas Latvijas sabiedrībā akūtiem jautājumiem un urda laikmetīgās dejas estētiku. Piemēram, runā par depresiju un tās skartiem mums līdzās esošiem cilvēkiem, caur kustību pēta ģimenes savstarpējo attiecību un distances korelāciju. Jaunieši laikmetīgo deju savij ar cirka elementiem,  deju vieno ar repa mūziku un hip-hop.

Diplomdarba izrādēs piedalās ne tikai paši absolventi, bet arī profesionāli un pieredzējuši dejotāji – Olga Žitluhina, Rūdolfs Gediņš, Modris Opelts, Gints Dancītis. Būs iespēja dzirdēt tādus atpazīstamus mūziķus kā Aurēlija Rancāne, Asnate Rancāne, Ilona Dzērve no apvienības „Tautumeitas”, Eduards Gorbunovs - “Edavārdi”, Zelma Jēgere - “VIŅA”, Edgars Spudiņš - “Idus Abra” u.c.

Katras diplomdarba dejas izrādes garums ir līdz pusstundai, un tās norisināsies astoņās dažādās norises vietās Rīgā – Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā Zirgu pasts (Dzirnavu 46), Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101a), LKA Nacionālajā filmu skolā (Elijas ielā 17), AB dambī, koncertzālē „Tu jau zini kur” (Tallinas ielā 10), Vidzemes tirgus gaļas paviljonā (Brīvības ielā 90), Spīķeru radošajā kvartālā un RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H20 6 (Durbes iela 6). Vairāk par katras izrādi, tās norises vietu un laiku, informācija pieejama Latvijas Kultūras akadēmijas mājaslapā un šajā saitē

Šogad Latvijas Kultūras akadēmiju absolvēs trīspadsmit laikmetīgās dejas horeogrāfi un dejotāji - Alīna Mihailova, Arina Buboviča, Anuš Cvetkova, Alise Madara Bokaldere, Jana Jacuka, Dana Zvonarjova, Nauris Miķelis Goba, Laura Kušķe, Laura Gorodko, Ieva Beatrise Vilkauša, Ksenija Simanova, Līga Ūbele, Sabīne Neilande. Laikmetīgās dejas mākslas studenti šo trīs mācību gadu laikā ir daudz paveikuši, veidojuši izrādes gan pieaugušajiem, gan bērniem, iesaistījušies daudzos projektos un festivālos, piemēram, pārstāvējuši Latviju starptautiskā skatuves augstskolu festivālā „SHARE festival” Skopjē, Maķedonijā un Bratislavā, Slovākijā.

Lai izkoptu savu topošo dejotāju un horeogrāfu rokrakstu, kā arī lai gūtu plašu priekšstatu un pieredzi par laikmetīgo deju, Latvijas Kultūras akadēmija ir spējusi, nodrošināt nozīmīgus viespasniedzējus – tādus starptautiski atzītus un atpazīstamus horeogrāfus kā Tomislavu Englišu no vadošās deju kompānijas Beļģijā - Ultima vez, Gregoru Lušteku un Branko Potočanu no Slovēnijas, Evu Klimačkovu no Francijas, Tobiasu Drēgeru no Austrijas, Benno Vorhams no Nīderlandes, u.c.

Šā gada rudenī Latvijas Kultūras akadēmija uzņems jau sesto paaudzi - jaunu laikmetīgās dejas horeogrāfu un dejotāju kursu.

Latvijas Kultūras akadēmija bakalaura studiju programmas “Laikmetīgās dejas māksla” absolventu diplomdarbu izrāžu tapšanu atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti