Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu

Rīta Panorāma

Suņa skološanas ābece: Kopšana

Rīgas Ziemassvētku koncertā - pasaules hiti un supervaroņi

Rīgas Ziemassvētku koncertā – pasaules hiti un supervaroņi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas Ziemassvētku koncertā uz skatuves gaidāmi ''supervaroņi'' – solisti Atis Ieviņš, Katrīna Gupalo, Mikus Abaroniņš, Dināra Rudāne. Koncerts notiks Ķīpasalas hallē 25. un 26. decembrī. Tā režisors un scenogrāfs ir Reinis Suhanovs, paziņojumā medijiem informē organizatori.

Šogad koncerta ideja ir apmeklētājus iedvesmot jauniem, lieliem darbiem. Idejas autors Reinis Suhanovs norāda: “Ir cilvēki – varoņi, tostarp ir arī mūziķi, kas veicinājuši pārmaiņas pasaulē, piemēram, Džons Lenons un Joko Ono, kas aicināja apturēt karus.

Darīsim pasaulē labu arī mēs!”  

“Šogad uz Ķīpsalas skatuves kāps lieliskais supervaronis – spēcīgā roka balss Atis Ieviņš un visekscentriskākā būtne šajā mūziķu plejādē – Katrīna Gupalo. Klausītāju sirdis sasildīs vokālā grupa “Baritoni” un grupas “Framest” solists Mikus Abaroniņš, kurš iejutīsies “Jesus Christ Superstar” lomā, un mūsdienu Ādama Ieva, kura brauc ar moci, skaisti dzied un ļoti labi izskatās – Dināra Rudāne. Rīgas Ziemassvētku koncertā meklēsim katrs savu varoni!” stāsta koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Rūdolfs Bērtiņš.

Koncertā skanēs mūzika, kas iedvesmojusi cilvēkus visā pasaulē neatkarīgi no vecuma vai tautības. Programmā ietverti Džona Lenona, Endrjū Loida Vēbera, Maikla Džeksona superhiti, leģendāras “Queen”, “Metallica” un Bjorkas dziesmas. Līdzās tām skanēs melodijas, kas ikvienam asociējas ar pašmāju kulta grupām – “Jumpravu”, “Eoliku”, “Menuetu”, kā arī Ulda Marhileviča, Ralfa Eilanda, Gunāra Kalniņa kompozīcijas un Ziemassvētku melodijas jaunās Gunāra Kalniņa, Rūdolfa Bērtiņa un Viļņa Šmīdberga aranžijās.

Par vienu no muzikālajiem pārsteigumiem Rūdolfs Bērtiņš saka:

“Koncertā dzirdēsiet arī  pazīstamo Aigara Graubas “Ziemeļmeitu” tādā kā gregoriskā izpildījumā, jo es to redzēju ne kā klasisku “Jumpravas” dziesmu vokālās grupas “Baritoni” izpildījumā.”

Mākslinieku plejādi papildinās arī  koris “Spīgo”, mūsdienu deju grupa “Buras”,  kamerorķestris un pavadošā grupa. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Rūdolfs Bērtiņš. Režisors, scenogrāfs – Reinis Suhanovs, stila konsultante ­– Anete Agneta Krišjanova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti