Ziņu speciālizlaidums

PVD: No Ukrainas izvestiem dzīvniekiem jāievēro karantīna

Ziņu speciālizlaidums

Krievijas iebrukums Ukrainā. Ziņu speciālizlaidums 19.03.2022. plkst. 13.00

Rēzeknē notiek koncerts «Ukrainas Brīvībai»

Rēzeknē sestdien skan koncerts «Ukrainas brīvībai»

Sestdien, 19. martā, pulksten 12.00 Rēzeknē pie Latgales vēstniecības “Gors” notiks koncerts “Ukrainas brīvībai”, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mūziķi.

Koncerta sākumā visus uzrunās režisors Viesturs Kairišs. Ar savu klātbūtni pagodinās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko. Pasākumu vadīs Jānis Skutelis.

Koncerts, tieši tāpat kā tas bija 25. februārī Rīgā pie Kongresu nama, ir brīvprātīgs kultūras nozares atbalsts Ukrainai.

Mūziķis Ralfs Eilands par atbalstu Ukrainai
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Par koncerta ideju stāsta tā iniciators, mūziķis Ralfs Eilands: “Manuprāt, ļoti svarīgi mums apzināties, ka notiek ne tikai fizisks karš, bet arī informācijas karš. Un ļoti svarīgi apzināties to, ka Latgalē ir neskaitāmi daudz cilvēku, kuri vēlas paust savu viedokli un savu balsi darīt dzirdamu visā pasaulē. Un tas ir ļoti svarīgi, ka arī Ukraina un visa pārējā pasaule šo signālu saņem arī no Rēzeknes, no Latgales. Mums ir jāapzinās, ka mūsu ierocis cīņā pret Vladimiru Putinu ir mikrofons un viss pārējais, ko mēs spējam izdarīt Ukrainas labā.”

Koncerta laikā cilvēki tiks aicināti ziedot visdažādākajos veidos – gan zvanot uz Ziedot.lv labdarības tālruni 90006086, gan ziedojot uz vietas naudas līdzekļus. Tāpat darbosies humānās palīdzības pieņemšanas punkts.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Kā palīdzēt?

Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Iedzīvotājiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Uzņēmumiem, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Uzņēmumiem, kas gatavi nodarbināt bēgļus, reģistrēties šeit.

Iedzīvotājiem, kas gatavi bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti