Pēcpusdiena

Starp lielākajām Latvijas pilsētām plāno veidot ātrgaitas autoceļus

Pēcpusdiena

No janvāra vidus pieaugs biļešu cenas vilcienos un reģionālo maršrutu autobusos

Mūzikas balvas " Zelta mikrofons" žūrija uzsākusi ierakstu izvērtēšanu

Mūzikas balvas «Zelta mikrofons» žūrijai šogad jāizvērtē 265 ieraksti

Noslēgusies albumu iesniegšana mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons 2020", un žūrija, kuras sastāvā šogad ir 44 nozares profesionāļi, sadalījusi iesniegtos albumus kategorijās un uzsākusi ierakstu vērtēšanu, medijus informē balvas rīkotāju pārstāve Ilze Pleša.

Kopumā žūrijai jāizvērtē 115 ierakstu albumi, kas sadalīti 11 kategorijās. Katru gadu kategoriju nosaukumi tiek pārskatīti, vadoties pēc iesniegto albumu žanriem. Atšķirībā no līdzšinējiem gadiem, šogad izveidotas kategorijas "Klasiskās vai kora mūzikas albums" un "Džeza vai fanka mūzikas albums".

Iesniegtos ierakstus žūrija līdz pat decembra beigām vērtēs 16 kategorijās – Labākais albums (kategorijas pa žanriem), Labākā dziesma, Labākā debija, Labākais videoklips, Koncertieraksts video.

Nemainīgi balvas tiks pasniegtas arī kategorijās "Alternatīvās vai indie mūzikas albums", "Elektroniskās vai deju mūzikas albums", "Šlāgera vai kantrī mūzikas albums", "Hiphop mūzikas albums", "Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums", "Mūzikas albums bērniem", "Popmūzikas albums", "Roka vai metāla mūzikas albums", "Tautas vai pasaules mūzikas albums".

Žūrijas vērtēšanai nodotas arī 54 dziesmas, 22 debitantu albumi, 60 videoklipi, kā arī 8 koncertieraksti videoformātā. Kopskaitā uz "Zelta Mikrofona" balvu pretendē 265 ieraksti.

Katru gadu žūrijas sastāvs ir jāatjauno par 10%, un šī gada jaunpienācēju vidū ir tādas radio personības kā Artis Dvarionas, Egons Reiters, Magnuss Eriņš, režisors Uģis Olte, kultūrtelpas "Hanzas Perons" vadītāja Ieva Irbina, interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors Henriks Eliass-Zēgners, Igaunijas Raadio 2 galvenā redaktore Maarja Merivoo-Parro, radio Star FM programmu direktore Brita Barone. Pilns žūrijas saraksts pieejams mājaslapā www.zeltamikrofons.lv .

Par žūrijas priekšsēdētāju šogad LaMPA valde izvirzījusi un apstiprinājusi Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektori Lienu Grīnu, kura atzīst: "Būt "Zelta Mikrofona" žūrijā vienmēr ir azarts – iepazīt un ieraudzīt jaunas vērtības Latvijas mūzikā, jo pārsteigumi ir vienmēr. Kļūt par žūrijas priekšsēdētāju man ir pagodinājums un jūtu atbildību par jaunajiem pienākumiem. "

Mūzikas žurnālists un dīdžejs Uldis Rudaks, kurš žūrijas sastāvā ir jau daudzus gadus, stāsta: "Šis ir grūts darbs, jo apjoms ir liels. Vienmēr jūtu atbildību par to, ko daru augstvērtīgas latviešu mūzikas popularizēšanā, kā arī skarbāk novērtējot tos, kuri, manuprāt, neatstāj neko paliekošu. Parasti lielāko daļu no iesniedzējiem jau zinu, bet katru gadu ir arī pārsteigumi.”

Katras kategorijas nominētie ieraksti tiks paziņoti īpašā pasākumā 9.janvārī, savukārt balvu "Zelta Mikrofons" laureāti tiks godināti 18.februārī ceremonijā Dailes teātrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti