No LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta fonda vairs neatbalstīs pasākumus peļņas gūšanai

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padomes sēdē ceturtdien, 14. martā, nolemts mainīt LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības fonda (KI fonds) nolikumu, precizējot noteikumus par atbalsta piešķiršanu, aģentūru LETA informēja LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa.

Reaģējot uz diskusijām nozarē un publiski izskanējušo informāciju masu medijos, LaIPA padome norāda, ka turpmāk no KI fonda nevarēs tikt atbalstīti projekti vai pasākumi ar mērķi gūt peļņu, kā arī pamatlīdzekļu iegāde.

Uz aģentūras LETA jautājumu, vai tas nozīmē, ka LaIPA vairs neatbalstīs Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons", Edvardsa skaidroja, ka padomes lēmums nav vērsts pret kādu LaIPA biedru vai konkrētu projektu.

Taču nenoliedzami diskusijas LaIPA padomē noteikti esot veicinājusi neviennozīmīgā nozares un arī sabiedrības reakcija publiskajā telpā pēc beidzamā "Zelta mikrofona" pasākuma.

Padome uzsver, ka LaIPA ir bezpeļņas organizācija, kuras statūtos noteiktais mērķis ir nodrošināt izpildītāju un fonogrammu producentu mantisko tiesību aizsardzību, kā arī veicināt labvēlīgus apstākļus izpildītāju un fonogrammu producentu radošai darbībai. Līdz ar to individuālu biedru darbības veicināšana, kuras mērķis ir gūt peļņu, esot diskriminējoša LaIPA pārstāvības ietvaros.

LaIPA KI fonda līdzekļi arī turpmāk tiks piešķirti tiem pieteikumu iesniedzējiem, kuru pieteikumi ir vērsti uz nozares attīstību, izglītošanu, konkurētspējas veicināšanu un māksliniecisko jaunradi – projekti, pasākumi vai citas aktivitātes. Projekta pieteikumus tāpat kā līdz šim KI fondā varēs iesniegt visi LaIPA biedri, izpildītāji un fonogrammu producenti atbilstoši nolikumā minētajām atbalsta jomām.

LaIPA padome uzskata, ka kolektīvais finansējums, kas tiek piesaistīts nozares pārstāvošos pasākumos, ir jāiegulda atbildīgi visu LaIPA biedru interesēs, vienlaikus nodrošinot izdevumu caurskatāmību un ļaujot precīzi izsekot kolektīvā finansējuma izlietojumam.

Vienlaikus LaIPA padome norāda, ka mūzikas ierakstu nozares un neakadēmiskās mūzikas industrijas attīstībai ir nepieciešama sadarbība un kopēju mērķu noteikšana, tostarp – arī organizējot nozari pārstāvošus pasākumus un aktivitātes, tādēļ LaIPA aicina uz diskusiju nozari, nozares organizācijas, kā arī nozari pārstāvošās ministrijas.

LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības fonds darbojas LaIPA un tās biedru interešu realizācijā, atbalstot izpildītāju un fonogrammu producentu izglītojošu, informatīvu un radošu darbību veicinošus pasākumus. Pērn KI fondā saņemti 19 projektu pieteikumi, bet atbalstīti septiņi projekti.

Saskaņā ar LaIPA biedru kopsapulces lēmumu, fonda līdzekļu izlietojumu uzrauga Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības komisija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti