Koncertdārzs «Pūt, vējiņi!» ar lielkoncertu maija beigās svinēs atklāšanu

Atjaunotais koncertdārzs "Pūt, vējiņi!" Liepājā savu atklāšanu svinēs šā gada 27. maijā ar svinīgu lielkoncertu "Atgriešanās", informēja kultūrvietas pārstāvji.

Divdaļīgā koncerta, kurā piedalīsies vairāk nekā 100 mūziķu, radīšanā apvienojušies komponists, pianists un Latvijā iemīļots mūziķis Uldis Marhilēvičs, producents un režisors Viktors Runtulis, multimediju mākslinieks Artis Dzērve, skaņu režisors Normunds Slava un pasākumu rīkotāja, producente, dziesminiece un dzejniece Maija Kalniņa. 

"Vairākus gadus klusējusi un pacietīgi gaidījusi savu atdzimšanu, 27. maijā ar vērienīgu atklāšanas koncertu "Atgriešanās" savējos no malu malām Liepājā kopā atkal sauks leģendārā estrāde "Pūt, vējiņi!". Vieta, kura laiku laikos piedzīvojusi ne vienu vien atdzimšanu, kopš tālajiem sešdesmitajiem, kad tā ieguva nosaukumu "Pūt, vējiņi!", vairākām paaudzēm sen vairs nav tikai koncertu vieta Liepājā, bet vienlaikus arī domāšanas veids, mūzikas un brīvības templis. "Pūt, vējiņi" kopā ar šeit dzimušo mūzikas festivālu "Liepājas dzintars" ierakstījuši neizdzēšamas un spilgtas lappuses ne vien Liepājas, bet arī visas Latvijas mūzikas vēsturē," uzskata "Pūt, vējiņi!" atklāšanas koncerta scenārija autore Maija Kalniņa, informējot, ka atklāšanas koncertā "Atgriešanās" uz estrādes atjaunotajiem skatuves dēļiem kāps Latvijas spilgtākie mūziķi, grupas un personības.

"Tas ļaus ikvienam apmeklētājam būt lieciniekam ne vien vēsturiskam notikumam, bet arī vareniem mūzikas svētkiem,

kuros viena pēc otras skanēs dziesmas un skaņdarbi, bez kuriem nav iedomājama šī vieta, šis stāsts un šī atgriešanās," uzsver Maija Kalniņa.

Viņa atklāj, ka uz atklāšanas svinībām pošas maestro Raimonds Pauls, Liepājas simfoniskais orķestris, diriģenti: Atvars Lakstīgala, Jēkabs Ozoliņš un Kaspars Ādamsons; grupas: "Jumprava", "Credo", "Carnival Youth", "Musiqq", "bet bet", "Eolika" un "Pērkons"; mūziķi: Jānis Lūsēns, Uldis Marhilevičs, Juris Pavītols, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis, Igo, Aivars Hermanis, Vjačeslavs Mitrohins, Zigfrīds Muktupāvels, Ivo Fomins, Ainars Mielavs, Renārs Kaupers, Aija Andrejeva, Harijs Zariņš, Dons, Ilona Bagele, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Roberts Dinters, Laura Teivāne, Laimis Rācenājs, Tomass Kleins, Ance Krauze, Intars Busulis un citi. 

"Tā būs ilgi gaidīta un sagaidīta atsaukšanās tai balsij, kura mums visiem zināmajā Imanta Kalniņa dziesmā nepagurusi sauc atkal un atkal satikties liedagā. Tā būs neaizmirstama atgriešanās, lai mēs ļautos un atļautos būt tā, kā varam un protam būt vienīgi šeit. Tavā un manējā Liepājā. Koncertdārzā "Pūt, vējiņi!"," pārliecināta ir Maija Kalniņa.

Interesentiem, kuri nevarēs būt klātesoši koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atklāšanas koncertā, būs iespēja to izbaudīt pie TV ekrāna – 4. jūnijā  pulksten 21.05, LTV1.

KONTEKSTS:

Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" atjaunošanas būvdarbi tika veikti no 2020. gada 18. maija līdz 2021. gada 3. decembrim. Tos veica būvnieks SIA "Bildberg". Būvprojekta izstrādātājs ir SIA "Livland Group". Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūve īstenota sadarbības projektā "Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem" ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Būvdarbu kopējās izmaksas: 2 442 302,45 eiro. Jaunās "Pūt, vējiņi!" ēkas kopējā platība ir 1681,9 m².

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt