Izziņo šī gada introvertās mākslas festivāla «Ad Lucem» programmu

Jūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, trīs unikālos koncertos pievērsties savai iekšējai pasaulei aicina 18. introvertās mākslas festivāls “Ad Lucem”, vēstīja festivāla rīkotāji. 

Šī gada festivālā piedzīvosim čellista un Krētas liras spēles meistara Jorga Kalouda (Yiorgos Kaloudis, Grieķija) emocionāli dziļo J.S.Baha svītu nedzirdētā skanējumā, izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones sniegumu kopā ar pašas izveidoto koklētāju kopu “Austras koks”, kā arī pasaules mūzikas ansambļa “Konstantinopole” (Kanāda) muzikālo ceļojumu pa viduslaiku un renesanses Eiropas, Vidusjūras un Tuvo Austrumu kultūru muzikālo dārgumu glabātuvēm.

Introvertās mākslas festivāla pilngadības gadā uz atklāšanas koncertu 26. jūnijā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā aicinās čellists un Krētas liras spēles un improvizācijas meistars, komponists Jorgs Kaloudis no Grieķijas. Viņš ir pirmais mūziķis, kurš uz grieķu tradicionālā instrumenta ieskaņojis klasisko mūziku. Speciāli festivālam “Ad Lucem” gatavotajā programmā skanēs J. S. Baha svītas Krētas liras skanējumā, kā arī Kalouda skaņdarbi un improvizācijas no viņa diskogrāfijas un vēl neatskaņotiem opusiem. Programmas emocionālais dziļums, atmosfēriskais skanējums un improvizācijas brīvība atklāj jaunu skaņu horizontu, kas aizved klausītāju Krētas skaņutelpai raksturīgajā noskaņā, klusuma un laika neierobežotībā. 

Viena no festivāla iemīļotākajām māksliniecēm ir izcilā latviešu koklētāja Laima Jansone. Ik gadu Laima priecē festivāla “Ad Lucem” klausītājus ar kādu jaunu programmu, un šogad 27. jūnijā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā viņa uzstāsies kopā ar pašas izveidoto koklētāju kopu “Austras koks”. Laimas Jansones rokās senais latviešu instruments kokle atdzīvojies jaunās skaņās. 

Spēlējot kopā ar dažādu žanru mūziķiem – sākot ar popa un roka, beidzot ar džeza un akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem, Laima ir pierādījusi, ka etnogrāfiskā kokle var skanēt ļoti mūsdienīgi. Šajā koncertā Laima ar savām audzēknēm aicinās izbaudīt tīras kokles skaņas bagātīgā skanējumā!

“Constantinople”

30. jūnijā plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē uz ceļojumu pa viduslaiku un renesanses Eiropas, Vidusjūras un Tuvo Austrumu kultūru muzikālo dārgumu glabātuvēm aicinās pasaules mūzikas ansamblis “Konstantinopole” no Kanādas. Būdami komponisti un instrumentu virtuozi, Kija Tabasjans (Kiya Tabassian) un Šarbels Rūana (Charbel Rouhana), apvieno ūdu un sītaru mūzikālā dialogā starp arābu Maqam un persiešu Dastgāh stiliem. 

Kultūras un vēstures robežas tiek pārkāptas, lai tās atkal savienotu, un šī izpratne par piederību vairākām laika telpām abiem mūziķiem ir tikpat vienkārša kā elpošana. Ansamblis sadarbojas ar vadošajiem mūziķiem starptautiskajā arēnā, uzstājies ap 140 pilsētās 28 valstīs, tā programmas ir ierakstītas un pārraidītas Eiropas un Kanādas radio sabiedrībās, izdoti 16 albumi.

Introvertās mākslas festivāls “Ad Lucem” kopš 2002. gada bagātina Latvijas kultūras dzīvi, piešķirot tai unikālu vaibstu arī starptautiskā mērogā. Festivāls izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību un izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju. 

Festivāls ar mākslas spēka palīdzību aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt ceļu uz pašatklāsmi un gaismu sevī, uzrunājot gan pieredzējušu meklētāju, gan nesagatavotu klausītāju, kam šāds mākslas pārdzīvojums spēj dot nozīmīgu impulsu jauna iekšējas attīstības ceļa sākumam.

Biļetes uz uz šī gada festivāla “Ad Lucem” koncertiem pieejamas jau visās “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā.

Festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Kanādas Mākslu padome un Kvebekas Mākslas un literatūras padome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti