Festivālā «Laba daba» uzstāsies arī mūziķi no Ukrainas, Tanzānijas un Pakistānas

Mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba" (no 12. līdz 14. jūlijam) papildina ārvalstu viesu programmu un izziņo pasaules mūzikas māksliniekus – "Abeneko & The Positive Mind" no Tanzānijas, "Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek" no Pakistānas, kā arī ukraiņu post-punk mūziķi "BaWN".

"Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek" ir duets, kuru bieži dēvē par dvīņiem mūzikā – tradicionālās cītaras skaņas un elektroniskās mūzikas ritmi saplūst jaudīgā, dejojamā kopumā, kurš nesen izdots ierakstā "Sufi Dub Brothers". Viktors Mareks (Viktor Marek) dzimis Pakistānas lielākajā pilsētā Karači, taču šobrīd dzīvo Vācijā, kur ir līdzīpašnieks mazam, bet ietekmīgam Hamburgas elektroniskās mūzikas klubam "Golden Pudel". Reizēm ar pseidonīmu Sufistep viņš savā mūzikā apvieno hip-hop, acid jazz un dub ietekmes.

Savukārt Ašrafs Šarifs Hāns (Ashraf Sharif Khan) ir cītarists no Lahoras, un viņa ģimenes vīrieši bijuši cītaras mūziķi vairākās paaudzēs. Tāpat kā viņa tēvs un vectēvs arī Ašrafs ir poonch gharana cītarspēles tradīciju turpinātājs. Abu mākslinieku atšķirīgās mūzikas skatuves saplūst vienā, veidojot enerģisku elektronisku ritmu caurvītu, bet Dienvidāzijas tradicionālajā mūzikā balstītu skaņas ceļojumu.

"Abeneko & The Positive Mind" ir Tanzānijas mūziķa, horeogrāfa un komponista Abeneko projekts, kurš apvieno singeli, funk, afro beat un tradicionālās Swahili mūzikas skaņas. Apvienība daudz koncertējusi ne tikai Austrumāfrikā, bet arī Eiropā un ASV, klausītājus iepazīstinot ar Tanzānijas kultūru un skaņām. 

Aktuālais un pieredzes bagātais ukraiņu post-panka projekts "BaWN" festivālā ieradīsies četru mūziķu sastāvā un sniegs īpašu programmu tieši "Labai dabai". "BaWN" skarbi atgādina par dzīvi kara plosītā valstī, tomēr jaudīgais skanējums apliecina padošanās neiespējamību. Mūziķi radoši spēj sadarboties un iespēju robežās koncertē. "BaWN" muzikālās gaitas sākušās 2022. gadā, izdota virkne ierakstu, kā arī radītas muzikālas kompozīcijas sadarbībā ar "Sudno", Luna Rozza, "whitelope", "laang", "Apatia" un citiem.

Mūzikas un mākslas festivāls "Laba daba" norosināsies jau četrpadsmito reizi daudzus gadus nemainīgajā norises vietā – Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā "Ratnieki" Līgatnes pagastā, taču šoreiz ierasto augusta sākumu nomainot ar jūlija vidu – no 12. līdz 14. jūlijam.

Citu mākslinieku starpā festivālā uzstāsies arī Islandes elektroniskās mūzikas grandi "GusGus", pašmāju apvienības "Laika suns", "Dzeltenie pastnieki", "Oranžās brīvdienas", "Baložu pilni pagalmi", "Jakob Noiman Festival Band", "Inokentijs Māpls" un daudzi citi. Programma tiks papildināta ar skatuves mākslas, kino, amatniecības un plašu aktivitāšu programmu dažāda vecuma grupām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti