Aprīļa nogalē notiks gadskārtējais Pianisma zvaigžņu festivāls

No 22. līdz 27. aprīlim Liepājā norisināsies XXII Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, ko organizē Liepājas Simfoniskais orķestris. Festivāla laikā gaidāmi četri koncerti, foto izstāde, kinoseanss, kā arī radošais rīts bērniem, lsm.lv informē festivāla rīkotāji.

Festivālu atklās 22. aprīlī Klaipēdā, bet 23. aprīlī atklāšanas koncerts skanēs Liepājā.

Atklāšanas koncertā tiks izpildīti divi pirmatskaņojumi – Andra Vecumnieka “Piektais Liepājas koncerts Concertino Art-i-Shock” un Santas Ratnieces Septītais Liepājas koncerts. Festivāla atklāšanas dienā skatītāji varēs noskaņoties festivālam un kinoseansā „Brāmss un kazas piens” uzzināt, kur pianists Vestards Šimkus – viens no atklāšanas koncerta solistiem –  rod enerģiju savām performancēm.

25.aprīlī ansamblis no Francijas pianista Batista Trotiņona vadībā kopā ar dziedātāju Žannu Adedu sniegs ieskatu franču džeza smalkumos. Savukārt 26.aprīlī skanēs koncerts “Pianisma ikonas”, kurā tiks atskaņoti Mocarta un Šūberta skaņdarbi. Koncerta zvaigznes būs joprojām koncertējošais austriešu pianisma leģenda Pauls Badura-Skoda un jaunais baltkrievu pianists Rostislavs Krimers.

Festivāla pēdējā diena iesāksies ar “Rīta taustiņspēli bērniem”, kurā bērni varēs eksperimentēt, uzdot jautājumus un radoši darboties ar klavierēm Agneses Egliņas un Raimonda Petrauska vadībā.

27.aprīlī festivāls noslēgsies ar koncertu, kurā skanēs Panufņika, Rahmaņinova un R. Štrausa opusi un kurā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris Luca Kēlera vadībā kopā ar pianistiem no Lietuvas, Polijas un Itālijas.

Jau no 14. aprīļa līdz 18. maijam kafejnīcā “Darbnīca” ir apskatāma Pianisma zvaigžņu festivālam veltīta izstāde ar fotogrāfijām no tā vēstures.

Sīkāka informācija par festivāla programmu un dalībniekiem ir pieejama Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti