Ar koncetzāles “Latvija” mikroautobusu radošā komanda dodas uz kādu konkrētu Ventspils pilsētas iekšpagalmu, lai tās iedzīvotājiem sniegtu koncertu. Akcija paredz viesoties deviņos Ventspils pagalmos kopumā ar trīs dažādiem mūziķiem.
"Lai mēs nezaudētu saikni ar saviem klausītājiem. Un es personīgi esmu viens no retajiem, kurš neredz risinājumu dažnedažādos tiešsaistes koncertos un translācijās no tukšām zālēm, pārnesot to muzikālo piedzīvojumu uz datora ekrāniem un telefoniem, manuprāt, tas nav tas, kas ir tā vērts. Līdz ar to mēs šobrīd domājam par to, kā mēs varam izdarīt kaut ko patiešām īstu," teica koncertzāles “Latvija” mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.
Akcijas organizatori un mūziķi ievēro visus drošības pasākumus un to aicina arī skatītājus. Kamerkoncerti Ventspils dzīvojamo māju pagalmos ir iepatikušies arī iedzīvotājiem, un pastāv iespēja, ka tie varētu kļūt par tādu kā tradīciju.
"Protams, jāņem vērā saule, vējš. Bet laiks mūs ir lutinājis un tas ir lieliski. Un godīgi sakot - skan ļoti labi, skan labi šajā pagalmā tiešām skaņa nāk. Un galvenais, ka es jūtu, ka cilvēkiem patīk, jūtu to uzmanību, klausīšanos, tiešām to patikšanu. Un tas ļoti iepriecina," norādīja mūziķis, čellists Kārlis Klotiņš.
Pēc čellista Kārļa Klotiņa koncerta noslēguma cilvēki ar sajūsmu aplaudēja no saviem balkoniem. Mākslinieks nolēma publiku iepriecināt ar vēl vienu Raimonda Paula skaņdarbu. Akcija turpināsies vēl vairākos Ventspils daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos.
"Liels paldies par šo. Gribētos, lai tā tiešām kļūtu par tradīciju katru gadu, lai būtu šādi [koncerti], tik skaisti mūs sveiktu. Paldies vēlreiz," sacīja ventspilniece Orisja.
Pēc čellista Kārļa Klotiņa koncerta noslēguma cilvēki ar sajūsmu aplaudēja, un kāds ventspilnieks no sava balkona publiku iepriecināja ar vēl vienu Raimonda Paula skaņdarbu.
Akcija turpināsies vēl vairākos Ventspils daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos.
KONTEKSTS:
Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Tās laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tai skaitā aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota pulcēšanās.
Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.
No 12. maija pakāpeniski atsāk darboties muzeji, bibliotēkas, privātās kultūrvietas un var notikt nelieli kultūras pasākumi gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kultūras iestādēm noteikti dažādi sanitārie protokoli, kas jāievēro, atsākot darbu.