Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Raivi Terinku

Rīta Panorāma

Intervija ar Āriju Martukāni

Akustisko ģitāru dueta Bague Duo debijas albums un koncerts

Aivara Hermeņa un Ērika Upenieka duetam iznāk debijas albums

Viens no Latvijas labākajiem ģitāristiem Aivars Hermanis par sevi atgādina ar jaunu albumu, šoreiz talkā ņemdams jaunākas paaudzes mūziķi, ģitāristu Ēriku Upenieku. Ģitāristu dueta „Bague Duo” diskā skan Hermaņa un Upenieka oriģinālmūzika – desmit instrumentāli skaņdarbi pašradītos aranžējumos. Kompaktdiska prezentācija notiks Mūzikas namā „Daile” 19. oktobrī plkst. 16.00, bet pirmo reizi visi CD ierakstītie skaņdarbi plašākai publikai tiks atskaņoti 1. novembrī koncertā mūzikas namā „Daile”, kur muzicēs ne tikai „Bague Duo”, bet arī koncerta īpašā viešņa – dziedātāja Aija Vītoliņa.

Ēriks Upenieks (1979)

Ģitārists, komponists un aranžētājs.

Kā ģitārists darboties sācis Jelgavas bigbendā, 2001. gadā absolvējis Jelgavas mūzikas vidusskolas kontrabasa klasi. Sekoja darbs dziedātāju Normunda Rutuļa un Igo pavadošajās grupās, projektā "Viva La Bomba".

Sadarbojies ar redzamākajiem Latvijas dziedātājiem, dažādu grupu sastāvos muzicējis ārvalstīs, aktīvi darbojies kā sesijas mūziķis – Upenieka ģitāra skanējusi vairāk nekā 100 dziesmu ierakstos. Ieskaņoti arī divi instrumentālās mūzikas soloalbumi.

Albumā Hermaņa un Upenieka kompozīcijas skan pašu radītos aranžējumos un pašu autoru veiktos ierakstos. Ierakstu tapšanā piedalījušies arī Juris Kristons un Artis Orubs, kā arī Raimonds Macats, šoreiz skaņu ieraksta miksētāja lomā.

Ģitārdueta „Bague Duo” debijas albumā skan tādas kompozīcijas kā „Visums”, „Jūra”, „Vēstules un atklātnes” u.c. Abu mūziķu radīto jaundarbu vidū ir tikai viens izņēmums –  "Klopēdijas dziesma". Tēma tapusi pagājušā gadsimta 80. gadu nogalē, kad Aivars Hermanis radīja mūziku radiouzvedumam „Muzikāla lablāde par dzejnieku Beržiānu, viņa draugiem un Ievāko Sīnaidnieku”, kur šo dziesmu ar Kaspara Dimitera vārdiem dziedāja Maija Lūsēna.

Aivars Hermanis (1955)

Ģitārists, komponists, aranžētājs.

Darbojies grupās "Suvenīrs", "Tip Top", "Modo", "Opus", "Remix", Raimonda Paula ansamblī, Laimas Vaikules grupā u.c.

Sevi apliecinājis kā virtuozs un lielisks improvizētājs, ir vairāk nekā 100 dziesmu un instrumentālu skaņdarbu autors.

Uzstājies Eiropā un Āzijā, ASV, Kanādā, un kā studijas mūziķis piedalījies vairāk nekā 1000 skaņdarbu ierakstos.

Izdoti divi instrumentālās mūzikas soloalbumi – "Mans laiks" (2000) un "Liepājas iela" (2014). Pēdējais ieguvis Gada Ierakstu balvu kā labākais 2014. gada instrumentālās mūzikas ieraksts Latvijā.

Ģitārista, komponista, aranžētāja Aivara Hermaņa 40 gadus ilgā pieredze, radošie sasniegumi un iegūtā atzinība jau vien ir ķīla katra jauna darba vērtībai. Šoreiz rūdītais mūziķis spēkus apvienojis ar muzikālajās aprindās jau ievērību guvušo Ēriku Upenieku – ģitāristu, komponistu un aranžētāju.

Aivars un Ēriks kopā muzicē kopš 2014. gada, viņu muzikālās satikšanās vidutājs bijis Hermaņa ilggadējs radošais partneris un domubiedrs, dziedātājs un multimākslinieks Igo, kura pavadošās grupas mūziķis tolaik bija Upenieks. Trijotne 2013. gadā sevi pieteica ar romantisko programmu "Tu esi atnākusi". Gadu vēlāk abu ģitāristu duets jau izveidoja patstāvīgu koncertprogrammu. Tajā skanēja gan populāru melodiju ģitārapdares, gan pašsacerētas instrumentālas kompozīcijas. 2016. gada nogalē tika radīta īpaša Ziemassvētku koncertprogramma, bet tagad "Bague Duo" sevi piesaka ar ierakstu albumu.

Sava dueta nosaukumu mūziķi atvasinājuši no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas "H. Bague" vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē tur izgatavotas akustiskās ģitāras. „Bague” ne tikai katalāņu valodā nozīmē – gredzens, šo terminu lieto gan arhitektūrā, gan juveliermākslā. Tikpat daudznozīmīga ir mūzika, ko atskaņo latviešu ģitāristu duets. Reizē "H. Bague" instrumentu tapšanai un izplatībai ir izteikti ģimeniska būtība – tikpat radniecīgi savā muzikālajā domāšanā ir abi ģitāristi, kuru spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Un likumsakarīgi, ka jaunradītās kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Šīs mūzikas skanējums ir vienlaikus lakonisks un fantāziju rosinošs, un sniegs baudījumu gan atpūtas brīžos, gan dāvās harmoniju un enerģiju jaunam darba cēlienam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt