Vācieša prēmiju dzejā šogad saņems Inga Gaile par dzejoļu krājumu «Migla»

Carnikavas novada dome sestdien, 24.novembrī, šo prēmiju pasniegs jau desmito reizi par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. Kopumā šogad konkursā tika iesniegti deviņi dzejoļu krājumi.

Par Ojāra Vācieša literārās prēmijas dzejā laureāti šogad kļuvusi Inga Gaile ar dzejoļu krājumu "Migla", infoemē Carnikavas novada domes preses sekretāre Sandra Baltruka. Carnikavas novada dome sestdien, 24.novembrī, šo prēmiju pasniegs jau desmito reizi. Kopumā šogad konkursā tika iesniegti deviņi dzejoļu krājumi, un tos izvērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā ir arī dzejnieks Jānis Peters. Iepriekšējos gados Vācieša prēmiju ir saņēmusi arī Inese Zandere, Andra Manfelde, Jānis Rokpelnis, Pēteris Brūvers, Ronalds Briedis, Imants Auziņš, Leons Briedis, Anna Auziņa, Edvīns Raups. Vācieša literāro prēmiju dzejā pasniedz vienu reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu. Pretendentus prēmijas saņemšanai var izvirzīt grāmatu apgādi, laikrakstu un žurnālu redakcijas, kā arī kultūras institūcijas, valsts un sabiedriskas organizācijas.

Pēc gada tiks atzīmēta Vācieša 80.dzimšanas diena un 30.gadskārta, kopš dzejnieks aizgājis mūžībā un guldīts Carnikavas novada kapsētā. Nu tur atdusas arī viņa dzīvesbiedre dzejniece un atdzejotāja Ludmila Azarova. "Diemžēl joprojām dzejnieka atdusas vieta nav pienācīgi sakopta," atzina Baltruka. Sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un biedrību Carnikavas novada dome iecerējusi izveidot dzejnieka un viņa dzīvesbiedres piemiņas vietu. Šim mērķim sākta ziedojumu akcija. Arhitekti Inguna Rībena un Vilnis Zābers, tēlnieks Gļebs Panteļejevs veic priekšdarbus, lai realizētu pirms 30 gadiem notikušā pieminekļa projektu konkursa uzvarētājas arhitektes Ingūnas Rībenas ieceri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti