Bērna uzdrīkstēšanās un pašnovērtējums. Izdod Annas Vaivares bilžu grāmatu «Otrais koncerts»

Bērnu grāmatu izdevniecība "Liels un mazs" izdevusi Annas Vaivares bilžu grāmatu "Otrais koncerts", kuras teksta līdzautore ir rakstniece Inese Zandere. Grāmata piemērota jaunākā un vidējā skolas vecuma bērniem, paziņojumā presei informēja izdevēji.

"Otrais koncerts" ir stāsts par meiteni Agati, kas ļoti uztraucas par pirmo uzstāšanos, spēlējot čella solo orķestra koncertā. Tas ir stāsts par pirmo lielo izaicinājumu jaunās mūziķes dzīvē: šaubas par savām spējām raisa teju nepārvaramas bailes kļūdīties un ir nopietns pārbaudījums. Annas Vaivares radītā stāsta pamatā ir ne vien visām radošām personībām pazīstamais "iekšējo šaubu dialogs", bet arī pašas mākslinieces personīgā pieredze, meklējot savu ceļu mākslā un dodoties pretī panākumiem. Kā vērst par labu šķietami ārkārtīgi nozīmīgas mākslinieciskas kļūdas? Vai varētu palīdzēt attieksmes maiņa un cits skatpunkts? To stāstā galvenajai varonei atklāj viņas opis, kurš arī ir mūziķis, un viņš ar mazmeitu dalās dažādos komiskos piedzīvojumos no savām mūziķa gaitām.

 

Grāmata atklāj universālu tēmu – bērna uzdrīkstēšanos, pašnovērtējuma stiprināšanu, šaubu pārvarēšanu jebkurā izvēlētajā jomā un svarīgo emocionālo atbalstu, ko šajā procesā var sniegt pieaugušie.

Anna Vaivare (1987) saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu bērnu grāmatu mākslā par ilustrācijām Leona Brieža dzejoļu krājumam "Saputrotā putra", 2018. gadā nacionālajā grāmatu mākslas konkursā "Zelta ābele" par skaistāko bērnu grāmatu atzīta Annas ilustrētā Ineses Zanderes bilžu grāmata "Zirgā".

Grāmatas darba versiju Anna Vaivare iesniedza starptautiskā konkursā "The Unpublished Picturebook Showcase 4". Grāmata 350 pieteikumu konkurencē saņēma ceturto augstāko novērtējumu no profesionālas un starptautiskas žūrijas un 2023. gadā tika izstādīta konkursa organizatoru stendā Boloņas bērnu grāmatu tirgū.

 

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti