Citi notikumi kultūrā

TV PIRMIZRĀDE! "Fausta pazudināšana"

Citi notikumi kultūrā

TIEŠRAIDE! Bermontiādei 100. Muzikālā poēma "Kā ābeļdārzs ir brīvība"

Vijas Artmanes Lielā nakts pie "Splendid Palace"

VIDEO: Aizvadīta «Vijas Artmanes Lielā nakts»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

19. gada 21. augustā leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90. Tam par godu 17. augusta vakarā aizvadīta “Vijas Artmanes Lielā nakts”, kas leģendas dzīvei ļāva pietuvoties Rīgas pilsētvidē. Kinoteātrī “Splendid Palace” pulcējās aktrises ģimene, laikabiedri, draugi un talanta cienītāji, lai dalītos savos atmiņu stāstos par kinodīvu un teātra karalieni, bet lielformāta videoprojekcijas priecēja Rīgas svētku apmeklētājus arī pie Dailes teātra un Laipu un Meistaru ielas stūrī.

Vijai Artmanei - 90!

17.08. no. plkst. 20 "Splendid Palace" – Vijas Artmanes Lielā nakts.

21.08. plkst. 19 "Splendid Palace" – LTV dokumentālās filmas "Aktrise un laiks. Vija Artmane" pirmizrāde. No plkst. 21.20 – īpaša programma LTV1.

24.08. plkst 21.25 LTV1 – dokumentālās filmas "Aktrise un laiks. Vija Artmane" televīzijas pirmizrāde.

Ar leģendārā režisora Rolanda Kalniņa ievadvārdiem kinoteātrī “Splendid Palace” notika īpašs dokumentālās filmas “Saruna ar karalieni” (1980) atjaunotās versijas seanss.

Pēc tam kinoteātra pagalmā notika sirsnīga kavēšanās atmiņās par leģendāro kinodīvu. Savos stāstos dalījās aktrises meita Kristiāna Dimitere, mazmeita Berta Vilipsone, režisors Jānis Streičs un kinokritiķe Daira Āboliņa. Pasākumā skanēja Vijas Artmanes balss ieraksti, bet aktrises meita un mazmeita lasīja mammai sūtītās vēstules.

Laipu un Meistaru ielas stūrī un Dailes teātra logos redzamās projekcijas savukārt vēstīja par Artmanes jaunības gadiem un Vijas Artmanes kā teātra karalienes mūžu. Projekcijās izmantoti arī unikālie materiāli, ko Vijas Artmanes ģimene uzticējusi LTV filmēšanas grupai – personīgais arhīvs ar 8 mm lentām, kur aktrise filmēta mājās un teātrī. 

“Vijas Artmanes Lielā nakts” bija arī pēdējo kadru uzņemšanas laukums Latvijas Televīzijas jaunākajai dokumentālajai filmai“Aktrise un laiks. Vija Artmane”. Filma būs mēģinājums saklausīt aktrises atklātības mirkļus arhīva ierakstos un senās intervijās, lai mēģinātu sajust, ko nozīmēja dzīvot Vijas Artmanes dzīvi. Savu kino pirmizrādi režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas kopdarbs piedzīvos tieši aktrises dzimšanas dienā – 21. augustā. Tas vienlaikus būs arī kinoteātra “Splendid Palace” sezonas atklāšanas pasākums. Biļetes iespējams iegādāties kinoteātra kasēs.

Dokumentālās filmas “Aktrise un laiks. Vija Artmane” televīzijas pirmizrāde – 24. augustā plkst 21.25 LTV1. Filmas veidotāji: režisore Agita Cāne-Ķīle, scenāriste Daira Āboliņa, operators Edgars Bite, producenti Ieva Rozentāle un Artis Dobrovoļskis. Tieši aktrises dzimšanas dienā – 21. augustā – īpaša programma būs arī LTV1 vakara programmā – plkst. 21.20 Rolanda Kalniņa filmas “Saruna ar karalieni” atjaunotās versijas televīzijas pirmizrāde, bet pēc tās – režisora Leonīda Leimaņa “Purva bridējs”, ar Viju Artmani vienā no savām leģendārākajām lomām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti