Valsts svētkos Turaidas muzejrezervātā durvis apmeklētājiem ver jauna ekspozīcija

Valsts svētkos, 4. maijā, Turaidas muzejrezervātā tiks atvērta ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti: Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, informēja muzejrezervātā

Jaunā ekspozīcija Turaidas muižas atjaunotajā Klaušinieku mājā vēstīs par vairāk nekā 100 gadus ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Republikas Agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā. Ekspozīcija ir muzeja pētnieciskā un krājuma daudzu gadu darba rezultāts. 

“Turaidas atjaunotā Klaušinieku māja kopā ar ekspozīciju ir piemineklis latviešu zemniekam, kurš ar darbu, apņēmību, neatlaidību un savas zemes mīlestību rada pamatu izglītotai un kulturālai nācijai,” uzsvēra Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne.

Jaunās ekspozīcijas “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” apskatei noteikta atsevišķa ieejas maksa atbilstoši katrai apmeklētāju mērķgrupai, ņemot vērā ar muzeja pakalpojumu sniegšanu saistītās faktiskās izmaksas.

Skolēniem dažādu vecumu mērķgrupām (1.–4. klasei, 5. – 9. klasei un 10. – 12. klasei) tiek piedāvātas trīs jaunas muzeja izglītojošās programmas, kas izstrādātas, pamatojoties uz ekspozīcijas „Ceļā uz Latvijas valsti: Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” tematiku un kurās ar daudzveidīgām metodēm, informācijas tehnoloģiju un multimediju palīdzību interaktīvā veidā tiek rosināta interese par Latvijas vēsturi un nodrošināta muzeja krājuma un pētniecības darba pieejamība.

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti