Nacionālais mākslas muzejs: Krājuma papildināšanai pieejamais finansējums ir nepietiekams

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma papildināšanai pieejamais finansējums ir nepietiekams, šādu nostāju pauda muzeja direktora vietniece krājuma darbā Iveta Derkusova.

Derkusova norādīja, ka LNMM ir lielākā Latvijas profesionālās mākslas krātuve valstī, kuras kolekcijas aptver Latvijas vizuālās mākslas, kā arī dekoratīvās mākslas un dizaina attīstību no 18.gadsimta līdz mūsdienām, bet muzejam nav iespēju nodrošināt mērķtiecīgu krājuma papildināšanu visā muzeja darbības spektrā.

Derkusova skaidroja, ka šī iemesla dēļ par krājuma papildināšanas prioritāti izvirzīta laikmetīgā mākslas procesa dokumentēšana, aptverot mūsdienu mākslas liecības iespējami plašā māksliniecisko, idejisko un tehnisko novitāšu diapazonā. Pēdējos gados iegādātas gleznas, grafikas darbi, tēlniecība un objekti, videoinstalācijas, kā arī nozīmīgi dekoratīvās mākslas un dizaina paraugi.

Pēc Derkusovas paustā, pērn muzejs iegādājās 30 autoru 80 mākslas darbus par 185 000 eiro, tostarp 55 800 eiro tika piesaistīti no Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas "Muzeju nozares attīstības programma".

Savukārt šogad tika iegādāti 17 autoru 33 mākslas darbi par 76 000 eiro, tostarp 25 000 eiro tika piesaistīti no Kultūras ministrijas (KM) koordinētās valsts budžeta programmas "Kultūras mantojums".

Nozīmīgs LNMM krājuma papildināšanas avots ir dāvinājumi, kurus muzejs saņem gan no mākslas darbu autoriem un īpašniekiem, gan no mecenātiem, kuri dāvina muzejam mākslas darbus no savām kolekcijām vai arī iegādājas tos ar mērķi dāvināt muzejam. Pērn muzejs dāvinājumos saņēma 162 mākslas darbus, savukārt šogad - vairāk nekā 250, atzīmēja Derkusova.

Viņa informēja, ka iespēju robežās LNMM papildina muzeja krājumu regulāri, gan izmantojot ikgadējo valsts piešķirtu budžetu, gan piedaloties konkursos par papildu finansējumu muzeja krājuma papildināšanai no VKKF mērķprogrammas "Muzeju nozares attīstības programma" un KM koordinētās valsts budžeta programmas "Kultūras mantojums".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt