LNB digitālās kolekcijas būs brīvā piekļuvē līdz bibliotēku pilnvērtīga darba atsākšanai

Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcijas Periodika.lv un Grāmatu portāls turpinās būt brīvā piekļuvē līdz brīdim, kamēr Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas publisko bibliotēku sniegtie pakalpojumi, tostarp apmeklējuma iespējas, dažādu Covid-19 ierobežojumu dēļ būs pieejami ierobežotā apjomā, medijus informē LNB pārstāvji.

To paredz noslēgtais līgums starp LNB un Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūru / Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA).

LNB norāda, ka kopš 12. marta, kad Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija, līdz šim brīdim bibliotēku pakalpojumi galvenokārt tiek sniegti elektroniskā formātā – piedāvājumā ir gan digitālās kolekcijas, gan datubāzes, gan attālinātas konsultācijas, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču un citu notikumu audio un video ieraksti.

Īpašu ievērību guvušas periodisko izdevumu un grāmatu digitālās kolekcijas, tostarp Nacionālās enciklopēdijas vietne, piedzīvojot apmeklētāju skaita pieaugumu no trim līdz pat astoņām reizēm vairāk nekā ikdienā pirms gada, atzīmē bibliotēkā, uzsverot, ka tas skaidrojams ar to, ka šobrīd periodikas un grāmatu resursi pilnā apjomā skatāmi arī no datoriem vai mobilajām ierīcēm ārpus bibliotēku telpām, un abu iepriekšminēto resursu un Nacionālās enciklopēdijas saturs pastiprināti tiek izmantots attālinātā mācību un studiju darbā, kā arī pašizglītošanās un vienkāršas intereses nolūkos.

Bibliotēkā arī atgādina, ka ievērojot Kultūras ministrijas sanitāro protokolu, šobrīd LNB apkalpo lasītājus arī klātienē 1. stāva ātrijā. Tur, nodrošinot 42 lasītāju darba vietas un astoņas aprīkotas datorvietas, un divu metru savstarpējo distanci, vienlaicīgi var strādāt 50 personas. Pirms ierašanās lasītājiem jārezervē darba vietas un iespieddarbi. Šādu lasītāju apkalpošanas un bibliotēkas pakalpojumu nodrošināšanas modeli paredzēts saglabāt līdz pat septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti