Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori Vitu Narnicku

"Šūnā" pievērš uzmanību vides problēmām

Aicina interesentus izglītoties par vides jautājumiem «Šūnā» Rīgas centrā

Līdz vasaras saulgriežiem ikviens interesents aicināts apmeklēt vides izglītības konceptvietu "Šūna". Tajā skatāma gan pastāvīga ekspozīcija, gan tiek rīkotas visdažādākās meistarklases, radošās darbnīcas un diskusijas par vides problēmām veltītiem jautājumiem.

Rīgā starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Mākslas muzeju uz laiku izvietota jauna ēka – te astoņas nedēļas darbosies "Šūna", un ik nedēļu tajā tiks pievērsta uzmanība dažādiem ar vides jautājumiem.

Koncepvietas izveidotāja, uzņēmuma "CleanR Grupa" valdes locekle Agita Baltbārde norādīja: ""Šūna" nav muzejs, "Šūna" nav izstāde. Ne velti mēs to saucam par notikumu vides apziņai. Šajā vietā līdz pat vasaras saulgriežiem notiek dažādu notikumu kopums, kurā mēs runājam par vidi, vides ilgtspēju, dabas aizsardzību, klimata pārmaiņām, visdažādākajiem jautājumiem."

"Šūnā" ar dažādām auditorijām tiek mēģināts runāt ar dažādu formu starpniecību. Kādu interesē diskusijas, kādu performances, citus meistarklases, radošās darbnīcas un vēl citas spēles. "Šūna" apmeklētājiem ir pieejama katru dienu.

Konceptvietas darbiniece Sandra Andrejeva norādīja: "Piemēram, mēs varētu salikt attēlu. Izvēlamies tēmu "minerāli". Šī ir kā mozaīka, ko mēs varam salikt. Šeit ir nedaudz tāda cita pasaule. Te ir tik daudz ekrānu, interesantu lietu, kas piesaista uzmanību. Dažādi augi, stikli, dizaina elementi, lampa, kas radīta no papīra, īpaši piesaista uzmanību."

Ik nedēļu "Šūnā" satiekas visdažādāko nozaru eksperti, mākslinieki, aktīvisti un ikviens, kam rūp planētas nākotne, kopīgi diskutējot un meklējot risinājumus planētas aktuālākajiem izaicinājumiem.

Rīgas Enerģētikas aģentūras projektu vadītāja Ieva Kalniņa norādīja: "Mēs meklējam enerģētikas aģentūrā dažādus veidus, kā runāt ar sabiedrību, kā iesaistīties. Šī atvērtā vieta zaļajā zonā, tik tuvu iedzīvotāju plūsmai šķita ģeniāla ideja, kā veidot pasākumus vides izglītībai."

Savukārt "CleanR Grupa" valdes locekle piebilda: "Domājot par vides ilgtspēju, mēs gadu gaitā esam sapratuši, ka, rūpējoties par vides izglītību, mēs nevaram gaidīt, ka cilvēki nāks pie mums. Mums ir jāiet tuvāk cilvēkiem runāt par šīm tēmām."

"Šūna" izveidota, lai ikviens interesents, gan eksperts, gan garāmgājējs, tajā varētu gūt jaunas zināšanas vides izglītībā, izprast klimata pārmaiņas, apzināties savu lomu tajā un padomāt, ko ikkatrs arī ar maziem solīšiem savā ikdienā var darīt lietas labā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti