Kultūrizglītības izcilākos skolotājus aicina pieteikt Cimzes balvai

Izcilākos kultūrizglītības nozares pedagogus aicina pieteikt Cimzes balvai. Pieteikumus iesniegt iespējams līdz 5. martam, medijus informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC).

Cimzes balva ir īpašs apbalvojums skolas pedagogam – izcilībai par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, to piešķir vienu reizi mūžā.

Pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814-1881) vārdā nosaukto balvu izcilākajiem mūzikas, mākslas, dizaina un dejas pedagogiem LNKC iedibināja 2014. gadā. Cimzes balvu katru gadu piešķir diviem pedagogiem mūzikas, dejas, mākslas un dizaina izglītības virzienos.

Cimzes balvas laureāts saņem goda diplomu, naudas balvu 1300 eiro un piemiņas velti – simbolisku ozolkoka rādāmkoku ar misiņa apkalumu.

Kopš 2014. gada Cimzes balvu saņēmuši mūzikas skolotāji Ilze Treija, Irēna Štrause, Maija Kurme, Gunta Boža, Elizabete Beāte Goļikova, Gunārs Kļaviņš un Jānis Erenštreits, mākslas un dizaina jomas skolotāji Antons Vaivods, Inese Pētersone, Jānis Brants, Vita Jurjāne un dejas skolotāja Regīna Kaupuža.

Informācija par pieteikumu iesniegšanu pieejama Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2020. gada 15. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā vienlaikus ar Kultūras ministrijas apbalvojuma piešķiršanu jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt