Kultūras akadēmija uzsāk starptautisku projektu mākslas pieejamības veicināšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar partneriem no Polijas, Rumānijas, Lietuvas un Kipras uzsākusi "ERASMUS+" stratēģiskās partnerības projektu "Audio Description against Exclusion", kura centrā ir kultūras un mākslas pieejamība cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, informēja LKA pārstāvji.

Projekta mērķis ir attīstīt kultūras un mākslu jomas pārstāvju kvalifikāciju un prasmes kultūras piedāvājuma pielāgošanā un audio deskripciju un subtitru izstrādē kultūras pasākumu apmeklētājiem ar dzirdes un redzes traucējumiem.

No 19. līdz 23. oktobrim Kauņas dažādu tautu kultūras centrā Lietuvā jau norisinājās pirmā no četrām meistarklasēm, kuras laikā 25 dalībnieki no 5 partnervalstīm apguva audio deskripciju veidošanu 2D un 3D vizuālās mākslas darbiem, kā arī mākslas izstāžu pielāgošanu cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem. Latviju šajā meistarklasē pārstāvēja LKA docente un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja Astrīda Rogule, LKA Radošās darbības centra mākslinieciskās jaunrades projektu vadītājas asistente Laura Ozoliņa, kā arī LKA sadarbības institūciju pārstāvji – mākslas pētniece un Ruckas mākslas rezidenču centra izstāžu kuratore Agnese Zviedre un LNMM un mākslas muzeja ''Rīgas birža'' izglītības programmu kuratores Anna Pūtele un Lilita Pudule.

2022. gadā projektā plānotas vēl trīs meistarklases audio deskripciju un subtitru veidošanā skatuves mākslas un audiovizuālās mākslas jomās Bukarestē (Rumānija), Rīgā (Latvija) un Limasolā (Kipra). Savukārt projekta noslēgumā 2022. gada beigās plānots informatīvs seminārs visiem interesentiem par kultūras un mākslas pieejamību Latvijā.

Kā skaidroja LKA, projekta idejas autoru Vroclavas kultūras centra 2017. gadā veiktajā pētījumā secināts ka, neskatoties uz skaidrām vadlīnijām kultūras pieejamības nodrošināšanai cilvēkiem ar invaliditāti, nepieciešams nodrošināt arī atbilstošu kvalifikāciju un prasmju apguvi tiem kultūras jomas pārstāvjiem, kas spētu nodrošināt pašreizējā piedāvājuma pielāgošanu cilvēku ar redzes un dzirdes traucējumiem vajadzībām. Projekta partneri ir pārliecināti, ka jebkuram ES valsts iedzīvotājam ir tiesības uz vienlīdzīgu un nediskriminējošu attieksmi, kā arī iespēju aktīvai līdzdalībai kultūras pasākumos, visu Eiropas kultūras iestāžu darbībā nodrošinot kultūras produktu audio aprakstu un subtitru pieejamību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti