Ievēl jaunu LaIPA valdi

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) 30.martā notika ikgadējā biedrības “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) biedru kopsapulce, kurā izpildītāji un producenti ievēlēja jaunu valdi savu tiesību pārstāvēšanai. LaIPA valde sastāv no astoņiem valdes locekļiem, tostarp biedrības valdes priekšsēdētāja.

Valdes priekšsēdētāju jaunā valde ievēlēs tās pirmajā sēdē, kas plānota aprīļa sākumā. Tajā tiks definēti arī galvenie jaunās valdes darbības virzieni un prioritātes.

Par LaIPA valdes locekļiem no izpildītāju vidus atkārtoti tika ievēlēts grupu “Melo M” un “Raxtu raxti” mūziķis un “Nepieradinātā Folka orķestra” dibinātājs Kārlis Auzāns, kā arī izpildītājs Kārlis Būmeisters.

No producentu vidus atkārtoti LaIPA valdē tika ievēlēta SIA „Mikrofona ieraksti” direktore Elita Mīlgrāve un SIA „Baltic Records Group” vadītājs Arvīds Mūrnieks, kā arī Kultūras menedžmenta centra „Lauska” vadītājs Juris Zalāns.

Savukārt pirmo reizi LaIPA valdē darbosies grupas “Prāta vētra” basģitārists, mūziķis Ingars Viļums, grupas “Instrumenti” producente Līva Pētersone un akadēmistās mūzikas pārstāvis, “DaGamba” čellists Valters Pūce. 

Jaunos valdes locekļus biedri izvēlējās balsojot, iepriekš uzklausot kandidātu sagatavotās prezentācijas par viņu motivāciju un mērķiem dalībai LaIPA valdē.

Izvirzītie kandidāti savās prezentācijās pauda pārliecību, ka ir jāveicina auglīga diskusija ar sabiedrību, lai veidotos izpratne par autortiesību un blakustiesību jautājumiem. Arī pašu mūziķu un producentu starpā esot jānodrošina pastāvīga informācijas apmaiņa, lai sekmētu tiesību ievērošanu un veidotu izpratni par nozari. Uzrunājot biedrus, kandidāti uzsvēra arī nepieciešamību attīstīt Latvijā radītas mūzikas eksportu.

LaIPA valdes vēlēšanas notiek reizi trīs gados. Lai nodrošinātu visu LaIPA biedru interešu pārstāvību valdē, valdes locekļi tiek izvirzīti un ievēlēti pēc šādas proporcijas – četrus locekļus, no kuriem diviem jābūt akadēmisko izpildījumu producentiem, izvirza producenti un četrus locekļus, no kuriem diviem jābūt akadēmiskās mūzikas izpildītājiem, – izpildītāji.

LaIPA ir ārvalstīs atzīta kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kas darbojas starptautisku blakustiesību organizāciju tīklā, tādējādi biedrība ir pilnvarota pārstāvēt vispasaules izpildītāju un producentu mantiskās tiesības.

LaIPA pārstāv visu Latvijas izpildītāju un fonogrammu producentu tiesības, kā arī ārvalstu izpildītāju, fonogrammu producentu, tajā skaitā neatkarīgo fonogrammu producentu un ierakstu kompāniju mantiskās tiesības. LaIPA pārstāv tādas pasaulē zināmas un ietekmīgas ierakstu kompānijas kā EMI, "Sony", "Warner", "Universal" un citas.

LaIPA ir viena no biedrības „Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” dibinātājām, kas saskaņā ar 2012. gada 18. marta biedru kopsapulces lēmumu ir piešķīrusi tai finansējumu, lai veicinātu Latvijā radītas mūzikas atpazīstamību starptautiski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt