Galvaspilsētas #Ēkultūra piedāvājumā: izstādes, grāmatas, koncerti

Rīgas pašvaldības kultūras iestādes un kolektīvi piedāvā iedzīvotājiem iesaistīties kultūras procesā, izmantojot e-vidi – iepazīt muzeju krājumus, apskatīt izstāžu ekspozīcijas, reģistrēties e-grāmatu bibliotēkai, klausīties koncertierakstus, mākslinieku sagatavotus stāstījumus, kā arī izmantot iestāžu un kolektīvu sniegtās iespējas, medijus informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Pievienojoties Kultūras ministrijas ierosinātajai kampaņai #Ēkultūra, Rīgas pilsētas pašvaldības orķestris “Rīga” piedāvā klausīties koncertierakstus, kas pieejami orķestra tīmekļa vietnē un sociālo tīklu kontos.

Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” piedāvās video sižetus, kuros ir skatāmas sarunas ar dažādu izstāžu kuratoriem un dažādu nozaru mākslas jomas ekspertiem. Ir iespēja fotogrāfijās apskatīt arī šobrīd izstāžu zālē eksponēto Kristīnes Kutepovas izstādi “Redzējumi”.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina skatīties filmas, kas stāsta par jūgendstila laika notikumiem. Virtuāli apskatāma arī muzeja ekspozīcija “Jūgendstila interjers” un foto galerijas par aktualitātēm muzejā.

Arī Rīgas Porcelāna muzejs aicina interesentus skatīt video sižetu sēriju “Ko man nozīmē keramika?”, tostarp sarunas ar māksliniekiem un keramikas pedagogiem.

Kultūras centru “Iļģuciems”, “Imanta”, koncertorganizācijas “Ave Sol”, Rīgas Sv. Pētera baznīcas, kultūras pils “Ziemeļblāzma” un kultūras centra “Mazā ģilde” tīmekļa vietnēs un sociālo tīklu kontos apskatāmas pasākumu fotogrāfijas un dažādi video sižeti par kultūras notikumiem. Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informē, ka parks pastaigām, nūjošanai un svaiga gaisa baudīšanai ir pieejams, bet pils iekštelpas var apskatīt virtuāli.

Savukārt kultūras centrs “Ritums” aicina apmeklēt centra sociālo tīklu kontus, kurā video formātā var iepazīt tautas lietišķās mākslas studijas un kolektīvus, to ikdienu un nodarbību daudzveidību.

Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aicina reģistrēties e-grāmatu bibliotēkai, kur lasīšanai pieejamas daudzveidīga satura grāmatas. Reģistrētiem lasītājiem bibliotēka piedāvā tiešsaistes datubāzes, tādas kā “Letonika”: digitāls zinību resurss – ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, kā arī EBSCO universālo pilntekstu datubāzi angļu valodā. Tā aptver vairākus tūkstošus pilno tekstu žurnālu, laikrakstu, uzziņu izdevumu un citu informācijas avotu materiālus par visdažādākajiem tematiem. Ir iespēja apmeklēt arī “Flipster” digitālo žurnālu kolekciju par populāriem tematiem – mājsaimniecību, dārzkopību, dažādiem rokdarbiem un citiem tematiem.

VEF Kultūras pils savas 60 gadu jubilejas programmā iedzīvotājiem piedāvā videomateriālus, kuros sabiedrībā populāri cilvēki stāsta par savas radošās darbības pirmssākumiem VEF Kultūras pilī. Zem mirkļabirkas #ManaPils ir skatāms Ivara Cinkusa stāstījums, kā arī plānoti sižeti par rakstnieci Noru Ikstenu, aktrisi Ingu Aizbalti, grupas “Labvēlīgais tips” solistu Andri Freidenfeldu, režisoru Aigaru Graubu, horeogrāfi un vēderdejotāju Ilzi Zariņu un citiem. Tāpat šajā sociālo tīklu kontā vai ikvienam interesentam ir iespēja virtuālā tūrē iepazīt VEF Kultūras pili.

Savukārt VEF vēstures muzeja virtuālajā izstādē “VEF 100 gadi” var ielūkoties VEF attīstības, uzplaukuma un dažādu laiku atstātajās vēstures liecībās. Bet īpašus stāstus par VEF darbību pauž arī uzņēmumam dāvinātie suvenīri, kas reiz nākuši teju no visas pasaules.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti