Reiņa Kalviņa spēlfilma «Maiņa» piedalās Sofijas kinofestivāla konkursā

Režisora Reiņa Kalviņa spēlfilma “Maiņa”, kas saņēma nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā labākā debija, atlasīta starptautiskā konkursa programmai Sofijas Starptautiskajā kinofestivālā (SIFF), kas šogad jau 25. reizi notiek Bulgārijas galvaspilsētā, informēja studijas “Mistrus Media” pārstāvji.

Šogad Sofijas Starptautiskais kinofestivāls norisinās no 11. līdz 31. martam gan tiešsaistes platformā, gan klātienē, filma “Maiņa” skatāma starptautiskā konkursa programmā festivāla tiešsaistes platformā.

Spēlfilma “Maiņa” ir krimināldrāma, kas vēsta par vienas nakts notikumiem jauna vīrieša Mareka (Edgars Ozoliņš) dzīvē. Mareks naktīs strādā par taksometra vadītāju, lai uzturētu savu dēlu. No viņa mašīnas tiek nozagta nauda, kuru Mareks ir parādā savam priekšniekam par sasisto mašīnu. Viņam pēc iespējas ātrāk jāatpelna nozaudētais, tāpēc, cerot atrast ienesīgus klientus, viņš dodas uz lidostu un apbraukā Rīgas viesnīcas. Mareks ignorē nerakstītos taksistu pasaules likumus, kas izjauc trauslo līdzsvaru starp konkurējošām taksometru firmām. Tuvojoties rītam, nozagtā nauda vairs ne tuvu nav viņa lielākā problēma.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Reiņa Kalviņa filma “Maiņa” 2020. gadā ieguva nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā labākā debijas filma un tika nominēta par labāko operatora darbu filmā, labāko aktiera darbu un labāko kostīmu mākslinieka darbu.

Filma uzņemta studijā „Mistrus Media” sadarbībā ar “Picture House”. Filmas operators ir rumānis Džordžs Čipers Lillemarks, filmas scenāriju rakstījuši Reinis Kalviņš un Aldis Bukšs, filmas radošajā komandā ir arī montāžas režisors Armands Začs, skaņu režisors Artis Dukaļskis, mākslinieks Jānis Bijubens, grima māksliniece Maija Gundare, kostīmu māksliniece Liene Dobrāja, filmas izpildproducente Ilze Krūmiņliepa, aktieru atlases režisore Māra Liniņa, filmas producents Gints Grūbe.

Latvijā filma pieejama straumēšanas platformā Shortcut.lv.

Sofijas starptautiskais kinofestivāls ir lielākais filmu festivāls Bulgārijā. Festivāla mērķis ir iepazīstināt Eiropas auditoriju ar jaunākajiem notikumiem Bulgārijas, Balkānu un Eiropas kino nozarē, veicināt vietējo un starptautisko filmu veidotāju sadarbību. Kopš 2003. gada festivāls ir klasificēts kā starptautisks konkurss un iekļauts FIPRESCI kalendārā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti