Zināmi gada pirmie «Kilograms kultūras» nominanti – balso par saviem favorītiem!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

16. maijā sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" pavasara balsojums, kurā pirmoreiz iespējams paust savas simpātijas divās jaunās nominācijās: "Starts" un "Popkultūra". Balvas nominantus kopā desmit kategorijās skatītāji un klausītāji arī šogad varēs izvirzīt trīs balsojumos.

Par pavasara nominantiem ikviens aicināts balsot līdz 27. maija pulksten 23.59. Balsot iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo mediju profilu. Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 30. maijā.

"Kilograms kultūras" šogad piedzīvo pārmaiņas – lai bagātinātu saturu un apskatītu vēl plašāka spektra notikumus, žūrija lēmusi apbalvojumu papildināt ar divām jaunām nominācijām: "Starts" un "Popkultūra", savukārt balvu vairs nepasniegs nominācijā "Mana kultūrvieta".

"Kultūras dzīve ir pilnībā atgriezusies klātienes režīmā, uzplaukusi un tagad dāvā mums lielisku kultūras notikumu ražu. Šī pavasara saraksts ir ļoti blīvs, visās kategorijās sasniegts maksimālais nominēto notikumu skaits. Klātienē notiek koncerti, pirmizrādes teātros un kino, izstādes un citi negaiditi kultūrpārsteigumi. Bet šis ir arī nežēlīga kara pret Ukrainu aptumšots un smags laiks, tādēļ būtiski, ka sarakstā iekļauti vairāki pret karu vērsti protesta notikumi," pauž žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija pavasara balsojumā izvirzījusi kandidātus desmit  kategorijās. No katras tikai vienu darbu, kas saņems lielāko sabiedrības atbalstu, izvirzīs fināla balsojumam.

Pavasara balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2022. gada janvāra līdz 30. aprīlim un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu "Kilograms kultūras". Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Ašmane, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LTV raidījuma "Kultūrdeva" producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

Par balvu "Kilograms kultūras"

"Kilograms kultūras" ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti