Sadaļas Sadaļas

Sācies balvas «Kilograms kultūras» rudens balsojums

Pirmdien, 23. septembrī, sācies Latvijas sabiedrisko mediju (LSM) gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2019” rudens balsojums. Līdz 4. oktobrim iespējams balsot (skatīt zemāk) par darbiem 8 kategorijās. Finālam tiek izvirzīts viens darbs katrā kategorijā – tas, kas saņēmis lielāko skatītāju un klausītāju atbalstu.

Rudens balsojumā iespējams balsot par darbiem, kas tapuši vai iznākuši laika periodā no šī gada maija līdz augustam. Gada pirmos nominantus noskaidrojām jau pavasarī.

Latvijas Televīzijas (LTV) Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle norāda, ka šovasar žūrijas pārstāvjiem bija jāveic teju “neiespējamā misija”. “Visur paspēt, visur būt, sekot un vērtēt tik blīvā [kultūras] notikumu plūsmā bija izaicinājums. Reizē esam gan noskrējušies, gan ļoti priecīgi par to bagātību, ko varējām baudīt,” atzīst Ieva.

“Labākais, ko redzējām, iekļuvis jaunajā balsojuma sarakstā. Aicinu balsot un tūlīt pat arī ienirt rudens krāšņajā kultūras virpulī!”

“Kaut arī vasara tiek uzskatīta par atvaļinājumu laiku, sabiedrisko mediju žurnālistiem tas ir aktīvs darba periods, kurā izzināt kultūras notikumus un informēt par tiem klausītajus un skatītājus. Protams, arī mēs atpūšamies, taču reportāžas par izstādēm, koncertiem un festivāliem tiek veidotas arī vasaras svelmē,” stāsta žūrijas pārstāvis, Latvijas Radio 1 (LR1) kultūras žurnālists Toms Treibergs.

“Ir vairāki pasākumi, kuru specifika pieprasa tieši brīvdabas apstākļus, kurus apdzīvot; tāpat arī atsevišķas kultūras institūcijas pakārto savu pasākumu grafiku gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieku kalendāriem. Līdz ar to arī vasara dod savu krietnu artavu kultūras baudītāju garīgā izsalkuma remdināšanai, ko pierāda jaunais nomināciju saraksts,” vērtē Treibergs.

Balvas “Kilograms kultūras 2019” ieguvēji tiks noskaidroti kopumā četros balsojumos – pavasara, rudens, ziemas un fināla balsojumā. No pavasara, rudens un ziemas balsojuma fināla balsojumam tiek virzīts tikai viens darbs katrā kategorijā – tas, kas saņēmis lielāko sabiedrības atbalstu. Finālā katrā kategorijā būs iespējams balsot par trim darbiem.

Par rudens nominantiem iespējams balsot vietnē http://kgkulturas.lsm.lv līdz 4. oktobra plkst. 23.59. Finālam izvirzītie darbi tiks paziņoti 7. oktobrī.

Atgādinām, ka joprojām iespējams pieteikt savu iecienītāko kultūras baudīšanas vietu kategorijā “Mana kultūrvieta”. Ieteikumi šai kategorijai tiek apkopoti visa gada garumā, bet balsot šajā kategorijā būs iespējams tikai fināla balsojumā.

Rudens balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši vai izdoti no 2019. gada maija līdz augustam. Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Anete Lesīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, kā arī LR 3 “Radio Klasika” direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, LR1 žurnālisti Justīne Savitska un Toms Treibergs, kā arī Ilze Jansone no LSM .

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kilograms kultūras
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt