Šogad 4. maijā virtuāls būs ne tikai gājiens, bet arī tautas tērpi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Arī šogad 4. maijā gaidāms virtuāls tautas tērpu gājiens, kurā ikviens aicināts uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un publicēt fotogrāfijas savā “Facebook” vai “Instagram” kontā ar tēmturi #tautastērpugājiens2021, informēja pasākuma organizatori – tautas tērpu centra “Senā klēts” pārstāvji. Savukārt virtuāli pielaikot tautas tērpu būs iespējams “Facebook” un “Instagram” filtru veidā.

Virtuālajā gājienā, ko “Senā klēts” rīko sadarbībā ar biedrību “Mans tautastērps”, aicināti piedalīties dalībnieki no visas Latvijas, kā arī no ārzemēm, veicinot Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un uzturot dzīvu tradīciju par tautas tērpa valkāšanu valsts godos.

Gājienā varēs piedalīties ikviens, jo, kā skaidroja organizatori, šogad īpaši ir padomāts par tiem, kas vēl ir ceļā uz savu tautas tērpu – būs iespēja virtuāli pielaikot kādu no mākslinieces Agritas Krieviņas-Siliņas zīmētajiem tautas tērpiem “Facebook” un “Instagram” filtru veidā.

Ikviens tiek aicināts piedalīties gājienā, publicējot bildes arī virtuālajos tautas tērpos.

Virtuālā tautas tērpa pielaikošanas pamācība tiks publicēta 30. aprīlī

Laikā pirms pandēmijas 4. maija gājiens tautas tērpos sākās Rīgā, Rātslaukumā un veda līdz Brīvības piemineklim. 2020. gadā gājiens notika virtuāli, un tajā piedalījās vairāk nekā četri tūkstoši dalībnieku. Lai atcerētos iepriekšējo gājienu norises, šogad 4. maijā Rātslaukumā visas dienas garumā atradīsies vides mākslas objekts – skatuve ar simbolisku gājienu un audiovizuāliem stāstiem par 1990. gada 4. maiju, par tautas tērpu centra “Senā klēts” dibināšanu un gājiena tautas tērpos vēsturi. Vides mākslas objekts būs apskatāms visas dienas garumā no pulksten 9.00 līdz 21.00. Pasākuma norise būs atkarīga no valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem.

Ar šo pasākumu “Senā klēts” arī ieskandina 30 gadu pastāvēšanas jubileju. Tautas tērpu centra “Senā klēts” dibinātāja Maruta Grasmane izsaka lielu pateicību pagājušā gada virtuālā gājiena dalībniekiem Latvijā un visā pasaulē, kas iedvesmo uzturēt gājiena tradīciju arī tik neordināros apstākļos: “Mums jābūt lepniem par savu kultūras mantojumu – tautas tērpu, kas ir saglabājies līdz mūsdienām. Tādēļ ikviena cilvēka līdzdalība šajā gājienā ir kā apliecinājums tam, ka tradīcija ir dzīva, un tai būs turpinājums.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti