4. maija virtuālajā tautas tērpu gājienā piedalījušies vairāk nekā četri tūkstoši cilvēku

4. maijā notikušais virtuālais gājiens “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” sociālajos tīklos “pulcināja” vairāk nekā četrus tūkstošus dalībnieku, medijus informē Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Tautas tērpos posās, fotografējās un pēc tam vietnēs “Facebook” un “Instagram” savus attēlus publicēja individuālie tautas tērpu īpašnieki un kolektīvi Latvijā un ārvalstīs.

Virtuālais gājiens sākās 4. maija pusdienlaikā un turpinājās visas dienas garumā. Pateicoties pasākuma formātam, šogad tajā varēja piedalīties arī interesenti ārvalstīs – Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Norvēģijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Francijā, Šveicē, Vācijā, Čehijā, Austrālijā, Jaunzēlandē, ASV, Kanādā un citviet.

Pirmoreiz gājienā plaši bija pārstāvēti arī mākslinieciskie kolektīvi – vairāk nekā simts koru, deju kolektīvu, folkloras un tautas mūzikas ansambļu un lietišķās mākslas studiju.

Kocēnu novada mākslinieciskie kolektīvi

“Ir neizsakāms gandarījums par kopības sajūtu, kuru cilvēki Latvijā un ārpus tās radīja, pošoties un piedaloties virtuālajā tautas tērpu gājienā. Rīkotāju vārdā paldies ikvienam par apņēmību un prieku, kas neapšaubāmi pavadīja šo notikumu. Nu to esam ierakstījuši Latvijas vēsturē savai un nākamajām paaudzēm,” teic Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Signe Pujāte.

“Neiedomājami, ka šādi ekstremāli apstākļi var dot arī pozitīvo! Bet tā jau ir – katra krīze ir iespēja,” secina tautas tērpu centra “Senā klēts” vadītāja Monta Grasmane.

“Arī mums šī bija iespēja vienam otru ieraudzīt un pārliecināties, cik daudz ļaudīm Latvijā un ārpus tās robežām ir vēlme būt kopā un svinēt svētkus tautas tērpos, tā apliecinot savu piederību latviskajām saknēm.

Ļoti liels prieks par tiem dalībniekiem, kuri bija tērpušies pēc iespējas pilnīgākos un greznākos tautas tērpos, jo koptēlu veido tērpa detaļas, kas sniedz liecību par mūsu senču prasmēm un zināšanām.”

Vilnis Švāns

LNKC iecerējis savā tīmekļvietnē apkopot visus virtuālā gājiena fotoattēlus, lai tie kā vēsturiska liecība būtu pieejami aplūkošanai arī turpmāk. Savukārt tuvākajās dienās sociālajos tīklos būs skatāms video, kas liecinās par šā gada 4. maija neparasto gājiena formātu un spēju, pielāgojoties sarežģītiem apstākļiem, turpināt celt godā tautas tērpa valkāšanas tradīciju.

Piekto gājienu tautas tērpos organizēja LNKC, “Senā klēts” un biedrība "Mans tautastērps".

Jauktais koris “Vaivari”
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt