Kas notiek ar “Jaunās Vienotības” finanšu skandāliem un partiju kontroli?

Arvils Ašeradens, Signe Jantone, Ineta Cīrule, Amīlija Raituma, Renārs Kadžulis, Gunārs Kūtris. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 24.aprīlis, trešdiena 21:15

«Kas notiek Latvijā?» – vai tiesu sistēmai draud pārslodze

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirmo lietu, kas tika ierosināta saistībā ar prasību valsts un pašvaldību sektorā nodarbinātajiem iegūt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, Administratīvā rajona tiesa izskatīja triecientempā, taču jau līdz šīs nedēļas vidum saņemto vismaz 166 lietu izskatīšana pamatīgi noslogos tiesu sistēmu. Turklāt tas, ka pirmajā lietā, kas tika ierosināta pēc Labklājības ministrijas ierēdnes un viņas ģimenes locekļu pieteikuma, tiesas spriedums bija pieteicējai nelabvēlīgs, vēl nenozīmē, ka citās lietās tiesa lems tāpat, trešdien raidījumā “Kas notiek Latvijā?” prognozēja Latvijas Tiesnešu biedrības valdes loceklis Juris Siliņš.  

“Es pieļauju, ka te jau būs arī vēl civiltiesiski strīdi attiecībā par līgumu izpildēm,” par to, ar kādu slodzi patlaban saskaras tiesu sistēma, sacīja Siliņš.

Tikmēr Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns, komentējot Siliņa teikto, teica: “Labāk mēs pārslogojam tiesu sistēmu nekā veselības sistēmu. Respektīvi – no tiesāšanās neviens nemirst, no Covid-19 gan mirst.”

“Mums valsts galvenie dienesti apliecina, ka viņu darbība nav apdraudēta,” tā, attālināti piedaloties diskusijā, pauda Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Viņš gan atklāja, ka precīzāki dati par to, cik daudzi valsts pārvaldē strādājošie patlaban ir iesnieguši atlūgumus vai atstādināti, jo viņiem nav sertifikātu, kas apliecinātu vakcinēšanos pret Covid-19 vai šīs slimības pārslimošanu, būs zināmi tikai nākamnedēļ.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Rancāns diskusijā pavēstīja, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju līdz 17. novembrim no darba iekšlietu dienestos atstādināti 63 cilvēki, tajā skaitā 17 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki. “Tie cilvēki, kuri ir atstādināti no valsts pārvaldes vai paši atstādinājušies, aizgājuši projām, tas ir sīkums salīdzinājumā ar šo kaitējumu, kas tiek nodarīts ar vīrusu,” secināja Rancāns.

Zvērināta advokāte Linda Reisa, kuras klientu vidū ir vairāki iekšlietu dienestu darbinieki, atklāja, ka daļai no šiem cilvēkiem ir Covid-19 sertifikāti, kas apliecina vīrusa pārslimošanu. “Runa nav par antivakseriem, runa ir par racionālu politiku,” sacīja advokāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti