Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?

Edmunds Jurēvics, Māris Kučinskis, Harijs Rokpelnis, Artūrs Butāns, Andris Šuvajevs, Aleksejs Rosļikovs, Ainārs Šlesers

Jānis Domburs 29.novembris, trešdiena 21:15
Raksti
«Līdz brīdim, kad ZZS parādījās», partizānu reklāma un «līdzekļi joprojām guļ zemē»: satiksmes joma...
«Līdz brīdim, kad ZZS parādījās», partizānu reklāma un «līdzekļi joprojām guļ zemē»: satiksmes joma pēc ministru maiņas
Satiksmes nozarē samilzušu problēmu ir pārpārēm – pa dzelzceļu pārvadāto un ostās pārkrauto kravu apjoms krītas, autoceļu uzturēšanai līdzekļu nepietiek, sakaru infrastruktūras izbūves tempi buksē, "RailBaltica" projekta patiesās izmaksas nav zināmas. Pirms diviem mēnešiem par satiksmes ministru kļuvušais Kaspars Briškens ("Progresīvie") izeju cer atrast pārvaldības modeļa un metodoloģiju maiņā, taču viņa priekštecis Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība) brīdina, ka ar to būs par maz.
50 tūkstoši izslēgti, «gribēšana, nevis prāts», nauda svešās kabatās: par un pret Saeimas plānam maz...
50 tūkstoši izslēgti, «gribēšana, nevis prāts», nauda svešās kabatās: par un pret Saeimas plānam mazināt kredītprocentus
Nepilna mēneša laikā Saeimas deputāti ne tikai būtiski mainījuši koncepciju par to, kā  varētu notikt hipotekāro kredītu likmju samazināšana, bet arīdzan iecerējuši likumā noteikt detalizētākus kritērijus kredītņēmējiem. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs raidījumā "Kas notiek Latvijā?" lēsa, ka tādējādi no potenciāli atbalstāmo kredītņēmēju loka varētu būt izslēgti aptuveni 50 tūkstoši hipotekāro kredītu ņēmēju.
14.00 tiešraidē «Kas jādara Evikas Siliņas valdībai?» – par satiksmi un sakariem
14.00 tiešraidē «Kas jādara Evikas Siliņas valdībai?» – par satiksmi un sakariem
Tranzīts un ostas, dzelzceļš un aviācija, autoceļu stāvoklis un ceļu satiksmes drošība, sakaru politika – tik plašs ir Satiksmes ministrijas pārziņā esošo nozaru loks. "Kas notiek Latvijā?" diskusiju cikla "Kas jādara Evikas Siliņas valdībai?" noslēdzošajā radījumā par  šajās nozarēs darāmajiem darbiem īstermiņā un ilgākā laika posmā.  
Valsts banka –  «vispār trakums», iestrādnes atvilktnēs, «nav Āzijas likumi»: diskusija par ekonomik...
Valsts banka –  «vispār trakums», iestrādnes atvilktnēs, «nav Āzijas likumi»: diskusija par ekonomiku pēc ministra maiņas
Līdz ar politiskās varas maiņu Ekonomikas ministrijā vairāki jautājumi, kas apspriesti vēl laikā, kad ministriju vadīja Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība) "iebuksējuši". Savukārt Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) darbu ekonomikas ministra amatā sāk ar saviem uzstādījumiem, tostarp – ka Konkurences padomei savā darbā jāņem vērā arī politiski uzstādītie mērķi.
«Mēs svinam», «aicināsim baznīcu vadītājus», attiecības ar valsti, solis uz legalizāciju: debates pa...
«Mēs svinam», «aicināsim baznīcu vadītājus», attiecības ar valsti, solis uz legalizāciju: debates par partnerības statusu
Saeima konceptuāli atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāti grozījumi vairākos likumos, kas tapuši ar mērķi Latvijā ieviest jaunu tiesību institūtu – partnerību jeb jaunu veidu, kā tiesiski nostiprināt divu pilngadīgu personu attiecības. Likumu grozījumu paketi Saeima izskata steidzamības kārtībā divos lasījumos, kā galīgais lasījums noteiks 9. novembris. Dienu pirms likumprojekta izskatīšanas Saeimā pirmajā lasījumā, par šo tēmu diskutēja arī raidījumā "Kas notiek Latvijā?".
100 000 migrantu nodokļiem, Siliņas reforma neskaidra, ar Dauna sindromu veikalā: labklājības politi...
100 000 migrantu nodokļiem, Siliņas reforma neskaidra, ar Dauna sindromu veikalā: labklājības politika pēc ministra maiņas
Evikai Siliņai ("Jaunā Vienotība") kļūstot par valdības vadītāju, Labklājības ministrijas politiskā vadība nonākusi Zaļo un Zemnieku savienības pārziņā – ministra amatu atkal ieņem Uldis Augulis. Viņš šajā krēslā bijis jau iepriekš, kad valdības vadītāja bija Laimdota Straujuma. Siliņas prioritāte bija bērnu jautājums un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) reforma, bet kas priekšplānā būs Augulim?
Vegānais tuncis, «druvas taisnā ceļā uz Ēģipti», kā neizdarīt pārāk dumji: lauku un mežu politika pē...
Vegānais tuncis, «druvas taisnā ceļā uz Ēģipti», kā neizdarīt pārāk dumji: lauku un mežu politika pēc ministra maiņas
Dažādu iemeslu dēļ lauksaimniecības un mežu nozare šogad piedzīvo dažādus sarežģījumus – tie saistīti gan ar ekonomisko situāciju, gan ar kaprīzajiem laikapstākļiem, gan ar dažādu prasību ieviešanu. 27. oktobrī raidījuma "Kas notiek Latvijā?" diskusijā brīžiem izskanēja visnotaļ atšķirīgi skatījumi par to, kas darāms, lai šīs tautsaimniecībai nozīmīgās nozares saglabātu un attīstītu, vienlaikus paturot prātā arī vides intereses.
«Puiši un meitenes ceļo», «paliek tā resora iekšienē», «būs jūtīgas debates»: kā top 2024.gada budže...
«Puiši un meitenes ceļo», «paliek tā resora iekšienē», «būs jūtīgas debates»: kā top 2024.gada budžeta projekts?
Nākamnedēļ valdība plāno apstiprināt un iesniegt izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Par valsts budžetu 2024. gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam". Šis būs pirmais Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") valdības sagatavotais budžeta projekts. Viņas partijas biedram, finanšu ministram Arvilam Ašeradenam tas ir jau otrais. Budžeta prioritātes ir drošība, veselība un izglītība, bet kas projektā ir aizmirsts vai "apdalīts"?
Sistēma bedrē, «kļūstam paranoiski», jāsamazina priekšnieku skaits – diskusija par iekšlietām pēc mi...
Sistēma bedrē, «kļūstam paranoiski», jāsamazina priekšnieku skaits – diskusija par iekšlietām pēc ministru maiņas
Iekšlietu nozare jau vairākus gadus ir bedrē, to atzīst gan eksperti, gan politiķi. Vai no bedres palīdzēs izkāpt politiskās vadības maiņa Iekšlietu ministrijā? Par to raidījuma "Kas notiek Latvijā?" ciklā "Kas jādara Evikas Siliņas valdībai?" 23. oktobrī diskutēja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība") un viņa priekšgājējs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts"). Raidījumā piedalījās arī bijušais Valsts policijas priekšnieks, tagad pasniedzējs Aldis Lieljuksis, iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns, Latvijas Universtātes Juridiskās fakultātes dekāne Kristīne Strada-Rozenberga un krīžu vadības speciālists Kaspars Druvaskalns.