Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atver tropu tauriņu māju Tērvetē

Tērvetē uzņēmīgi jaunieši izveido tropu tauriņu māju

Tauriņu mūžs ir īss, bet tauriņu mājas mūžs tāds nebūs - par to ir pārliecināti trīs uzņēmīgi jaunieši, kuri šovasar  Tērvetē atklāja tropu tauriņu māju.

Jauni, radošām idejām bagāti un jau ar uzņēmēju pieredzi. Tā var teikt par trīs draugiem Reini, Arti un Andri, kuri šovasar noēdinājuši arī kopīgu uzņēmumu Zemgalei neraksturīgā uzņēmējdarbības nišā. Puiši  izveidojuši tauriņu māju, kurā apstākļi pielāgoti maksimāli tuvu tauriņu dabiskajai videi.

“Visu tauriņu dabīgā vide ir Dienvidamerikas, Āfrikas, Āzijas tropiskie džungļi, kur viņi dzīvo lielos, klajos baros, un mēs viņus iesūtām kā kūniņas. Kāpēc Tērvetes tauriņi? Tāpēc, ka viņi izšķiļas pie mums,” stāsta SIA “Tērvetes tauriņi” valdes loceklis Reinis Kalniņš.

Un lai gan tauriņu lidināšanās virs galvām vairāk liek domāt par izklaidēm, nevis nopietnu biznesu,  apkopotā statistika par pirmo mēnesi, kas jau sasniegusi 5000 apmeklētāju, liecina par pretējo. “Mēs izpētījām visu to Eiropas tirgu un pasaules tirgu. Draugiem, protams, tas ir nesaprotami, jo viņiem liekas, ka es nodarbojos ar kaut kādiem sīkumiem, bet ģimene saprot un atbalsta,” stāsta Reinis.

Puiši smej, ka viņi neesot piedzimuši ar uzņēmēja gēnu, bet vēlme darboties un spēja saprātīgi riskēt ir pamatā tam, ka šobrīd katram veiksmīgi darbojas  jau divi uzņēmumi. Arī ''Tauriņu māja'' izveidota bez kredītiem, un pagaidām vēl visus darbus puiši veic paši.

“Sākumā kārtīgi viss pašiem jāiemācās, jāiestrādājas, un tikai tad mēs varētu to uzticēt arī kādam citam darbiniekam, ne tikai paši sev. Idejas mums ir daudz, ne tikai ar tauriņiem, ir arī daudzas citas idejas. Tā kā mēs tā lēnām attīstāmies,” norāda uzņēmuma valdes loceklis Artis Treimanis.

Pasaulē  zināmas aptuveni 140 000 tauriņu sugu, un Tērvetes ''Tauriņu mājā'' patlaban lidinās 100-150 tauriņi, kas pārstāv divpadsmit sugas.  Nākamvasar piedāvājums gan varētu būt vēl daudzkrāsaināks, jo uzņēmēji jau domā par paplašināšanos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt