Rīta Panorāma

Intervija ar grupu Sol y Sombra un dziedātāju Laimi Rācenāju

Rīta Panorāma

«Brodskis/Barišņikovs» - izrāde ar skatītāju ažiotāžu Jaunajā Rīgas teātrī

Gaujas nacionālajā parkā atjauno un būvē jaunas dabas takas

Siguldā būs jaunas dabas takas

Ir tāda sajūta, ka ikviens latvietis vismaz vienu reizi savā mūžā ir devies uz Siguldu izbaudīt zelta rudeni. Šogad Sigulda un tās apkārtne tūristus priecē ar jaunām dabas takām. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aktīvi strādājusi pie jaunu celiņu izveides un veco taku uzlabošanas, lai cilvēki ērti varētu baudīt unikālas dabas vērtības. 

Sigulda vienmēr ir bijusi daudzu tūristu iemīļots galamērķis zelta rudens baudīšanai. Arī šogad pilsēta ir padomājusi par jaunām lietām, ar ko iepriecināt pilsētniekus un pilsētas viesus. "Šoruden Sigulda var pārsteigt apmeklētājus ar daudz un dažādiem dabas maršrutiem, Siguldas apkārtnē ir izstrādāti jauni maršruti pa labiekārtotajām takām un var pavadīt laiku svaigā gaisā," stāsta PA “Siguldas attīstības aģentūra” direktore Laura Skrodele.

Šobrīd pie Siguldas panorāmas rata notiek pamatīgi būvdarbi. 600 metru garumā tiek izbūvēta jauna ar bruģi klāta taka, pa kuru interesenti varēs ar kājām aizstaigāt līdz Gaujai.

Tādējādi cilvēkiem tiks piedāvāta iespēja iepazīt Gaujas senlejas unikalitāti no cita skatu punktā kā līdz šim ierasts. "Šos maršrutus mēs veidojam, lai sabalansētu plūsmu dabas aizsargājamās teritorijās. Dabas aizsardzības pārvaldei ir primāri pasargāt unikālās aizsargājamās dabas teritorijas un vērtības, vienlaikus rādot, stāstot un izglītojot apmeklētājus, kas dodas dabas baudīšanā," skaidro DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.

Jaunais serpentīna ceļš varētu tikt pabeigts decembrī. Vērienīgie darbi izmaksā 300 tūkstošus eiro, lielāko daļu finansē Eiropas Savienība (ES). Pēdējo gadu laikā dabas vērošana kļūst arvien populārāka, tāpēc dažādās Latvijas vietās arvien vairāk tam tiek piemērota tūrisma infrastruktūra.

"Šis serpentīns nav vienīgais projekts, ko DAP šajā gadā īsteno. Gaujas nacionālajā parkā dažādās vietās tiek atjaunotas takas turpat 35 kilometru garumā," turpina Zīverts. 

"Gaujas senleja Siguldā ir raksturīga ar savām reljefa formām, un ar serpentīnu mēs gribam dot iespēju cilvēkiem izbaudīt Gaujas vareno ieleju. Mēs zinām, ka cilvēki ir visai slinki, un, ja nav kvalitatīvas infrastruktūras un liela motivācija ieraudzīt šādas ainavas, tad cilvēki nelabprāt apmeklē šādas vietas."

Jaunais maršruts par labu nāks arī autovadītājiem, jo šādā veidā Siguldai būs izdevies cilvēku un velobraucēju plūsmu novirzīt no autoceļa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt