Dienas ziņas

Rosina atskurbtuves finansēt no akcīzes nodokļa

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lemuru mājā svētki – piedzimis mazulis!

Rīgas zoodārzā sagaidīts lemuru mazulis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza mazuļu pulkam pievienojas lemuru Vavī un Jaceka pēcnācējs. Mamma mazuli slēpj savā azotē, taču rūpīgi un pacietīgi vērojot, to ir iespēja apskatīt arī zoodārza apmeklētājiem, informēja Rīgas zoodārzā.

Lemuru pāris mazuli sagaidīja janvāra beigās. Nepilnu trīs nedēļu laikā ir kārtīgi paaudzies, taču joprojām sargāts, pieglaudies pie mammas drošā klēpja.

Zoodārzā skaidroja, ka pagaidām vēl jaunā lemura dzimums nav zināms. To uzzinās, kad būs pienākusi lemura kārta saņemt nepieciešamās potes.

Zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns pauda: "Nu jau mazulis ir mazliet paaudzies. Un tāpēc atļaujas uzturēties ne tikai mammai uz vēdera, bet jau turas mammas kažokā uz muguras. Tiesa gan, tagad, kad notiek dzīvošanās uz klintīm, mazulis jau arī kādu soli attālinās no mammas un mēģina iepazīt apkārtējo apkārtni, tomēr joprojām uzturas  mammas tuvumā."

Lemuru dabiskā dzīvesvieta ir Madagaskaras dienvidos un dienvidrietumos, kur mūsu ziemas mēnešos temperatūra dienā svārstās robežās no 24 līdz 28 grādiem. Raksturīgi dienvidu puslodes iemītniekiem, arī lemuriem mazuļi dzimst Latvijas ziemas beigās.

Lemuri dzīvo baros, kuros ir vairāki tēviņi, bet dominējošās ir mātītes ar tās pēcnācējiem.

Arī Rīgas zoodārza lemuru barā Vavī un Jaceks ir galvenais pāris, skaidroja zoodārzā.

Kaķu lemurs ir iekļauts Pasaules Sarkanajā grāmatā kā apdraudēta suga, turklāt Rīgas zoodārzs piedalās Eiropas Zooloģisko dārzu un akvāriju asociācijas nebrīves populāciju saglabāšanas un vairošanas programmā (EEP), kas šī mazuļa nākšanu pasaulē padara par īpaši nozīmīgu notikumu.

Viens no iemesliem, kāpēc kaķu lemurs iekļauts apdraudēto sugu sarakstā, ir to dzīves vides iznīcināšana. Upju krastmalu meži un eiforbiju krūmāji ir atrodami tikai Madagaskaras dienvidu daļā, taču lauksaimniecības dēļ lemuru dzīvotne ikgadēji tiek dedzināta, lai atbrīvotu platības mājlopu ganībām, un izcirsta, lai iegūtu koksni un kokogles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti