Rīta Panorāma

Tīmeklis un satelīti nav iznīcinājuši globusus

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Diabēta federācijas prezidenti Indru Štelmani

Pavasaris Rīgas zooloģiskajā dārzā

Dzīvnieku balsis un kažoku «pārģērbšana» – pavasari jūt arī Rīgas zoodārzā

Dzērvju balsis un dejas, pērtiķēniem piedzimis mazulis, žirafes iziet āra aplokos un tā tālāk. Tam visam vēl pievienojas Latvijas rāpuļu un abinieku balsis, un īsti dabas dziesmusvētki ir sākušies! Šādas ainas šobrīd līdz ar pavasara atnākšanu, vērojamas Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns norādīja: "Putni ir pirmie un skanīgākie, kas ieskandina pavasari, tostarp arī zoodārzā. Jau krietnu laiku zoodārzu pārskan Japānas dzērvju dziesmas. Tagad pievienojušās arī mūsu pelēkās dzērves. Īpašs skats zoodārzā, protams, ir dzērvju dejas, kas valdzina ikvienu."

Andu kondoru mītnē jau ir izdēta ola.

"Ļoti cītīgi jāsēž uz olas, jāperē tā, jo citādāk ola sasals vai atdzisīs, un embrijs nosals. Ārā ir auksts, tādēļ jāsilda visu laiku. Tāpēc notiek darbu dalīšana. Mamma sēž uz olas un tēvs pienes barību," skaidroja Lielkalns.

8. martā Geldi kalimiko ģimenē pasaulē nācis mazulis. Mazais pērtiķēns šobrīd dienu pavada sēžot uz mammas muguras. Rīgas zoo Zīdītāju nodaļas vadītāja Tatjana Ivasenko pauda: "Šīs suga nav ļoti izplatīta zoodārzos, jo ļoti grūti iet ar pavairošanu, un ne visi zoodārzi var nodrošināt nepieciešamos dzīves apstākļus šai sugai."

Turpat netālu Amūras tīģeris Augusts labprāt pastaigājas pa āra aploku.

"Kamēr nav stipri karsts, tikmēr tīģeris ir ļoti darbīgs. Redz, Augusts arī staigā apkārt, atnāk ciemos aprunāties ar apmeklētājiem, un tāds tīri darbīgs. Ja ir šausmīgi karsts, tad viņš labāk izvēlas gulēt kaut kur ēnā," skaidroja Lielkalns.

Pavasarī šad un tad kopā ar Augustu aplokā uzturas arī tīģeriene Taiga.

"Lauva ir vienīgais kaķis, kurš ir sabiedrisks, tātad dzīvo baros. Tīģeris dzīvo viens pats, un ar mātīti tīģera paps satiekas tikai tad, kad nepieciešams sarunāt par vairošanos un sugas turpināšanu," paskaidroja zoodārza pārstāvis.

Siltās dienas ar prieku sagaida arī žirafes Vakilija un Čaks. "Ja ir vēsāka diena, tad žirafes dzīvojas iekšā, savukārt siltās dienās, kad saulīte staigā pa zemes virsu, viņas sāk izbaudīt āra aploku," norādīja zoodārzā.

Šobrīd daudziem zoodārza iemītniekiem sākas kažoka maiņas periods – ja šajā laikā redzat, ka dažādi zirgveidīgie viens otru apskrubina un kaut ko no sāna plucina nost, tad tā ir vecā vilna, kuru viens otram palīdz noņemt. Tikmēr lūsis drīzumā kļūs krietni rudāks nekā šobrīd. Tagad tas ir pelēcīgs, bet vasarā būs pavisam ruds.

Tuvākajā laikā zoodārzā durvis vaļā vērs Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcija, kurā noteikti valdīs pavasarīgs noskaņojums un kopā ar putnu balsīm sāksies patiesi īsti dabas dziesmusvētki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti