Maljorkas pludmalēs ciena suņus

Maljorkā ir 76 pludmales un vairāk nekā pusei ir piešķirts "Zilais karogs". Katru mēnesi kopā ar saviem saimniekiem atpūsties un palaiskoties pludmales smiltīs ierodas arī ap 150 suņu. Tā īpašajā izbraukumā konstatēja Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds".

Maljorka ir Baleāru arhipelāga lielākā sala Vidusjūrā un viena no iecienītākajām Spānijas kūrortu vietām. Sala slavena ne vien ar izklaides iespējām, bet arī ar brīnišķīgo dabu un klusajām pludmalēm, kur pēc naktsdzīves var doties relaksēties un baudīt sauli.

Tūristiem tiek piedāvāts izvēlēties suņiem draudzīgas viesnīcas un restorānus. Tie var ērti pārvietoties pilsētā, jo pirms pāris gadiem pirmo reizi tika atļauts braukt ar suni autobusā.

Uz salas ir arī trīs pludmales, kuras atpūtnieki un vietējie var apmeklēt, baudot sauli un jūru kopā ar saviem mīluļiem.

Viena no šādām pludmalēm atrodas Maljorkas galvaspilsētā Palmā. Pēc trīs gadu ilgas cīņas dzīvnieku aizsardzības organizācija "Baldea" panāca, ka pilsētas pašvaldība atvēl cilvēkiem un suņiem "Es Karnadjes" pludmali.

"Baldea" dzīvnieku aizsardzības organizācijas pārstāve Nīve Martina LTV raidījumam "Ķepa uz sirds" stāsta, ka sākums bija ļoti grūts, jo ir cilvēki, kuri necieš suņus un nevēlas, lai pludmalēs viņiem apkārt lēkātu suņi, bet ar katru dienu suņu ir  arvien vairāk, un ir cilvēki, kuri saprot, cik labi ir šie dzīvnieki. Līdz ar to sabiedrības domāšana mainās: "Pie šī projekta strādāju ne tikai es, bet arī citas dzīvnieku organizācijas. Kopīgi izcīnījām, lai saimnieki ar saviem suņiem varētu doties uz pludmali. Maljorkā ir ļoti daudz peldvietu, un tas būtu absurds, ja suns būtu jāatstāj mājās."

Dzīvnieku aizsardzības organizācija "Baldea" vēlas panākt atļauju ziemas laikā apmeklēt visas pludmales Palmā, jo "Es Karnadje" pludmalē jau tagad esot par šauru.

"Ziemā mēs parasti dodamies uz citu pludmali, kur var noņemt sunim pavadu un viņš var izskrieties. Tās pludmales piekraste ir plaša, aptuveni piecus kilometrus gara. Tur man patīk daudz vairāk nekā šeit." stāsta suņa saimniece Ingrīda. Viņa uzskata, ka tik daudziem suņiem te ir par šauru.

Ingrīda piekrīt, ka lielākos ienākumus veido tūrisms un jādomā par cilvēku labsajūtu, tomēr vajag padomāt arī par suņiem.

Pie vienas pludmales suņiem Nīves darbs neapstāsies, dzīvnieku aizstāvju organizācija cer, ka pavisam drīz būs vairākas peldvietas, kuras varēs apmeklēt kopā ar suni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti