Ķepa uz sirds

Dzīvot kopā ar 26 čūskām! Kas jāzina, ja gribat turēt pitonu?

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Kaķa 9 dzīvības – tas nav tikai izteiciens, bet stāsts par izdzīvotāju Valīti!

Kaķa 9 dzīvības nav tikai mīts, bet stāsts par izdzīvotāju Valīti

Stāstiem par ilgdzīvotājiem bieži ir viena kopīga iezīme – vienmēr tiek uzsvērts, ka seniors bijis možs, priecīgs, enerģijas pilns un arī slimojis ir reti. Ar kaķi Valentīnu jeb Valīti viss ir pilnīgi pretēji. Viņa dzīvē nekad nav bijis posms, kad viņš būtu pilnīgi vesels.

Valīti Kristīne atrada uz ielas pirms gandrīz 10 gadiem februārī – Valentīna dienā. Runčuks bija nosalis, izsalcis, atūdeņojies. Ielu izdzīvošanas cīņās viņš bija pazaudējis astes galu un apsaldējis ausis. Ārstēšana nelīdzēja, ausu galiņi atmira.

Pēc tam sekoja divi insulti: pēc pirmā Valītis uz laiku zaudēja dzirdi, pēc otrā noslīdēja plakstiņš – iespējams, kāds muskulis tika paralizēts.

Dažādu tautu kultūrās kaķiem tiek piedēvētas gan septiņas, gan deviņas dzīvības, bet Valītim ir daudz vairāk. Viņa dzīvotgriba visās krīzēs bijusi milzīga.

"Visa tā dzīvīte bijusi tāda, ka viņš dzīvo šodienai," stāstīja Valīša saimniece Kristīne Rutule.

Kristīne atceras, ka Valītis pēc insulta gulējis bez kustībām, bet pietika parādīt spēļu pelīti, kad acis iegailējās un viņš mēģināja to ķert, kaut vēl nevarēja pakustēties. Kristīne uzskata, ka tieši Vaļa nebeidzamā dzīvotgriba ir galvenais iemesls, ka viņam izdevies nodzīvot jau 16 gadus.

Lai arī Kristīnes mājas mīluļu pulciņš ir gana liels, Valītis ir vienīgais, kura dzimšanas dienu Rutuļu ģimene svin.

Valītis ir 14. februāra kaķis, un, tā kā viņš ir vienīgais kaķis, kura ienākšanu ģimenē svin, tad, pateicoties Valītim, svinības ir visiem mājas dzīvniekiem, stāstīja Kristīne.

Kristīnes novēlējums Valītim katrā dzimšanas dienā vienmēr ir viens un tas pats.

"Es vienmēr esmu teikusi, ka viņš ir īpašs kaķis," uzsvēra Valīša saimniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt