Ģimenes ar bērniem aicina uz pasākumu «Mana adrese: mežs»

Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres Nacionālā parka (SNP) dabas centrs sadarbībā ar Valdemārpils bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļu izveidojuši izstādi "Mana adrese: mežs", kopā ar pārvaldes vecāko ekspertu, zoologu Vilni Skuju būs iespēja uzzināt vairāk par SNP faunas pārstāvjiem, informēja pasākuma organizatori.

Pasākums notiks Valdemārpils bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Valdemārpilī 11. februārī plkst. 11.00.

Pasākuma pirmajā daļā Vilnis Skuja dalīsies dažādos aizraujošos, plašākai sabiedrībai mazāk zināmos stāstos par SNP meža dzīvniekiem, atklājot gan to, kā tie pavada ziemu, gan pēc kādām pazīmēm tie dabā identificējami, gan citus īpašus un interesantus faktus. Sarunu papildinās savulaik SNP teritorijā viņa paša filmēti dzīvnieku video un fotogrāfijas.

Savukārt pasākuma otrajā daļā ikviens būs aicināts iepazīties ar izstādes "Mana adrese: mežs" varoņiem – pazīstamākajiem Latvijas meža dzīvniekiem. Daudz jauna varēs atklāt, gan izzinot deviņus informatīvos stendus, kuros sniegto informāciju rosinās iepazīt īpaši izstādei sagatavoti uzdevumi, gan aplūkojot izstādes eksponātus. Izstādē būs skatāma ragaino pārnadžu ragu kolekcija, dažādas zvērādas, galvaskausi, pēdu atlējumi un citi interesanti meža "eksponāti".

"Sniedzot iespēju pasākumā gan lieliem, gan maziem interesentiem dzirdēt dažādu Slīteres Nacionālā parka dzīvnieku stāstus, sajust to kažoku pieskārienu, dzirdēt to balsis, aplūkot to pēdu nospiedumus un piedalīties vairākās citās dzīvnieku izziņas aktivitātēs, ceram veicināt sabiedrības izpratni par meža ekosistēmas nozīmi dabas daudzveidības saglabāšanā un vairot to cilvēku skaitu, kas dabā dodas ar izpratni un pietāti," pauž pārvaldes SNP dabas centra vadītāja Baiba Ralle.

SNP ir viena no senākajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā. Nacionālais parks lepojas ar izcilu ainavu dažādību, mazskartiem mežiem, bagātu augu un dzīvnieku valsti. Te aug tādi dabas retumi kā parastā īve un Baltijas efeja, dzīvo vilki, lūši, aļņi, kā arī daudzi reti bezmugurkaulnieki.

Šogad SNP svin simt gadus kopš tā pirmsākuma – Šlīteres dabas pieminekļa – izveides. Laika gaitā mainījusies gan aizsargājamās teritorijas platība, gan nosaukums. Paredzēts, ka SNP simtgades jubilejas noskaņās vasaras sākumā izstāde "Mana adrese: mežs" ar plašāku klāstu eksponātu būs skatāma arī Šlīteres bākā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti