#LV99plus: Zemnieki izvairās braukt caur laupītāju pārpilnajiem Pierīgas mežiem

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils un un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Pierīgas meži ir laupītāju pārpilni. Bandu upuri ir uz Rīgu braucošie zemnieki, kuru produkti vai nopelnītā nauda ir kārdinošs laupījums.  Bieži gadās dzirdēt stāstus par Vidzemes zemnieku nelaimi. 

Bet, kur nelaime, tur jaunas peļņas iespējas. Zemnieku nevēlēšanās braukt uz Rīgu ir pavērusi ceļu jaunai rūpalai. Uz visiem lielākajiem Vidzemes ceļiem, kas ved uz Rīgu, uzpirkšanas punktus ir izvietojuši spekulanti.

Viņi atpērk produktus par zemāku naudu, pēc tam tos Rīgā realizējot ar pasakainu peļņu. Bet zemnieki neiebilst. Lauku saimnieki ir priecīgi, ka nenākas riskēt. Tāpat ceļš uz produktu pārdošanu daudz īsāks. Tā teikt - labāk zīle rokā, nekā mednis kokā.

*1918. gada 10. septembra ieraksts dienasgrāmatā.

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti