#LV99plus: Vācija pārceļ diplomātus no Maskavas uz Pleskavu

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženierī Sergeju (33 gadi) evakuācijas līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Pavisam nesen Vācija ir pārcēlusi savu sūtni un pārstāvniecību Krievijā no Maskavas uz Pleskavu. Lēmums ir uzkurinājis drudžainos minējumus un spekulācijas par notikumiem Krievijā. Vieni saka, ka tūlīt kritīšot boļševiku vara, jo tos nogāzīšot kreisie eseri. Maskavā jau notiekot ielu cīņas, un vācieši izlēmuši glābt savus diplomātus. Arī Ļeņins un Trockis jau esot aizbēguši no Maskavas.

Citi atkal apgalvo, ka stāsti par Trocka un Ļeņina bēgšanu esot pilnīgas muļķības. Boļševiku vara esot stiprāka kā jebkad agrāk, un tagad pat esot uzsākta plaša mobilizācija. Boļševiku armija ik dienas kļūstot spēcīgāka.

Daļa saskata cerību patriotos, kuri ir apkopojuši spēkus dienvidos un Sibīrijā. Ir pat runas, ka vadību pār patriotiem esot uzņēmies cara brālis Mihaels. Viņš pavisam drīz atbrīvošot Maskavu un Petrogradu un pasludināšot sevi par caru. Tikmēr citi saka, ka visas šīs cerības esot naivas muļķības. Mihaels tāpat kā brālis jau sen esot nošauts. Skaidrības nav!

*1918. gada 18. augusta ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt