#LV99plus: Prasīs iztīrīt Rīgas policiju no reakcionārajiem elementiem

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Vakar vācu policisti atkal parādīja savu reakcionāro dabu. Pilnīgi bez jeb kāda pamata viņi ielauzās ebreju biedrības ‘’Karmel’’ telpās. Kā iegansts tika minēts lielinieciskums, bet visiem tak labi zināms, ka ‘’Karmel’’ ar lieliniekiem nav nekāda sakara. Tā vietā ‘’Karmel’’ cieši sadarbojas ar ebreju strādnieku savienību ‘’Bunds’’.

Antonija Priede

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem LSM.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Antonija Priede ir dzimusi Rīgā vidusšķiras ģimenē 1890. gadā, absolvējusi Rīgas Lomonosova sieviešu ģimnāziju. Pēc ģimnāzijas beigšanas Antonija sapņoja par mācībām universitātē, tomēr ģimene nevarēja atļauties apmaksāt studijas ārzemēs. Antonija sāk strādāt par sekretāri. Īsi pirms kara sākuma viņa iemīlas krievu ierēdnī un, kad 1915. gadā vasarā sākas Rīgas evakuācija, pretēji vecāku gribai dodas līdzi ierēdnim uz Petrogradu. Attiecības ar ierēdni izjūk, bet Petrogradā Antonija sadraudzējas ar krievu meņševikiem un latviešu maziniekiem un pārņem viņu politiskās idejas. Pēc Oktobra revolūcijas viņa atgriežas Vidzemē un dzīvo Valmierā. Pēc vācu okupācijas Antonija izlemj slepeni atgriezties Rīgā.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Antonijai ir arī savs "Facebook" profils un un viņa veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Bet ‘’Bunds’’ nav nekādi lielinieki. Tieši pretēji, viņi ir mazinieki, kuri pie tam darbojas Tautas padomē un pilnībā atzīst pagaidu valdību. To, ka mērķis bija tieši ‘’Bunds’’, atklāja gan policistu īpaši asā izturēšanās pret ‘’Bunds’’ biedriem, gan aizskaroša rīcība pret partijas karogu.

Ir skaidri redzams, ka vācu policisti ir atnākuši atriebties ‘’Bunds’’ biedriem par viņu aktīvo cīņu par strādnieku tiesībām.

Bet šķiet, vācu policisti būs pārrēķinājušies! Nedz ‘’Bunds’’, nedz citas kreisā spārna partijas nav iebiedētas. Tā vietā visi mazinieki kopēji virzīs prasību iztīrīt Rīgas policiju no reakcionārajiem elementiem. Jo, kamēr policijā valdīs reakcija, uz strādnieku atbalstu necerēt.

*1918.gada 16.decembra ieraksts dienasgrāmatā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti