#LV99plus: Lielinieki jaunos partijas biedrus sūtīs izglītoties partijas skolā

Šī publikācija ir daļa no LSM.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99plus - ieraksti dienasgrāmatā.

Adrejam ir arī savs "Facebook" profils.

Kamēr cienījami pilsoņi satraucas par savu brīvību un dzīvību, dažādu nokrāsu pakaļskrējēji steidz iestāties lielinieku partijā – Latvijas Sociāldemokrātijā. Gribētāju netrūkstot, un pašus lieliniekus biedējot politiski neapmācītu personu uzņemšana kliķē. Tāpēc noteikts, ka ik vienam jaunajam biedram, kurš partijā ir mazāk kā pusgadu, būs jāiziet partijas skola.

Skolas programmā ir iekļautas 13 tēmas: 1) Politiskā ekonomija, kapitālisms un imperiālisms; 2) Dialektiskais materiālisms; 3) Strādnieku kustības vēsture un veidi; 4) Revolūciju vēsture; 5) Krievijas ekonomiskā attīstība un agrārjautājums; 6) Konstitūcija; 7) Internacionāle; 8) Nākotnes iekārta; 9) 1905. un 1917. gada revolūcijas; 10) Politiskās partijas Krievijā; 11) Krievijas ārlietu politika; 12) Latvijas ekonomiskā un kulturālā attīstība pēc 1860. gada; 13) Revolucionārā kustība Latvijā.

*1919. gada 18. janvāra ieraksts dienasgrāmatā.

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti