Nikolajs Balašovs
45 gadus vecs, intelektuālis, kadetu partijas biedrs. Pirms kara bija krievu valodas un vēstures skolotājs ''Academia Petrina''. Kad 1915. gadā skolu evakuēja, Nikolajs atteicās doties Taganrogu. Iemesls izvēlei palikt bija viņa sieva, vācbaltiete Emīlija nevēlējās pamest dzimto Jelgavu. Viņš ir viens no retajiem krieviem, kas palicis Jelgavā arī pēc vācu okupācijas sākuma.
Nikolajam ir arī savs "Facebook" profils, un viņš par šiem notikumiem un 1917.gada sadzīvi diskutē "Facebook" grupā "Dzīvā vēsture".
Smalki zinību vīri no Vācijas sabraukuši, lai dalītos ar savām augstajām domām. Tuvākā mēneša laikā no Berlīnes, Minhenes, Kēnigsbergas un citām pilsētām savas lekcijas lasīs vairāk nekā divdesmit akadēmiķi no Vācijas. Tēmu loks ļoti plašs, sākot ar Pasaules kara nozīmi un vācu garu un beidzot ar lauksaimniecību un skolu organizēšanu.
Šīs lekcijas notiks Mazajā ģildē gandrīz ik vakaru līdz pat 2. maijam. Individuāla lekcija maksā 1 vācu marku (jeb 50 ostrubļa kapeikas), bet ieeju visam ciklam var nopirkt par 10 markām (jeb 5 ostrubļiem). Tas ir līdz šim vērienīgākais vācu akadēmiķu lekciju cikls un skaidri parāda, uz kurieni pūš vējš. Vācija vēlas šo zemi saistīt ne tikai politiski un ekonomiski, bet arī garīgi.
*1918. gada 13. aprīļa ieraksts dienasgrāmatā.