#LV99plus: Aicina uzmanīties no indi saturoša cukura aizvietotāja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Sāra Minca

Sāra Minca, 33 gadi (dzimusi 1884. gada 18. novembrī) – Sāra ir Rēzeknes veikala īpašnieka atraitne. Vīrs nomira 1917. gadā. Sārai ir trīs bērni. Bērnu apgāde ir viņas raižu centrā, tomēr viņa uztraucas arī par saviem diviem jaunākajiem brāļiem, kuri karo cara armijā. Sāras māsa dzīvo Daugavpilī. Sāra pamatā uzturas Rēzeknē.

Saziņas medijs lsm.lv vēstures seriālā #LV99plus: vēstules, ieraksti dienasgrāmatā.

Sārai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem sazinās  "Facebook" grupā "Dzīvā vēsture".

Kas to būtu domājis, ka iespējami ir tik liela cukura veidu dažādība. Ir tā dēvētais gabalu cukurs – mīksta masa, kura pirms lietošanas ar pirkstiem jāsasmalcina. Garša vāja, vāja, tā, ka saldums vien nedaudz jūtams.

Tad par cukuriem mēdz uzdot dažādus baltus, zilganus un dzeltenus pulverus. Neviens īsti nezina, kas tie tādi ir, bet pērk. Protams, atkal saldumu vieglāk sajust, ja atceras, ka tas cukurs. Citādi var par jokainiem miltiem noturēt.

Vēl sliktāk ir ar smalko cukuru. Izskatās kā visīstākais pūdercukurs, bet nē. Garša gandrīz nekāda. Tas tāpēc, ka saldinātājs žēlots. Pārējo veido jocīgi piemaisījumi, dažkārt pat krīts.

Bet ir arī kaut kas salds. Tas ir tā dēvētais graudu cukurs. Izskatās arī pēc īsta cukura no pirmskara laikiem. Garšo arī labi. Bet ir divas lietas, ko ar to nevajadzētu darīt. Pirmkārt, nav vēlams pievienot dzērieniem. Iemaisīts tas uzsit riebīgu duļķi. Otrkārt, to nevajadzētu nekādā gadījumā lietot pārtikā. Graudu cukurs ir indīgs, un, ja labi daudz saēdas, var arī nomirt.

*1918. gada 15. septembra ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti