4. studija

Lidostā, pat uzrādot negatīvu Covid testu, iespējams, jūs nekur neaizlidosiet!

4. studija

Kāpēc iedzīvotāji netiek savlaicīgi brīdinātipar ūdensvada remontdarbiem?

Ko nozīmē piedāvājums «vitamīni bez maksas»?

Uzņēmums piedāvā bezmaksas D vitamīnu; PTAC pieļauj maldināšanu

Iedzīvotāji pamana aizdomīgu piedāvājumu dabūt D vitamīnu bez maksas. Uzņēmumā norāda, ka svin jubileju. Tomēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) uzsver – nav norādītas būtiskas lietas, lai piedāvājumu uzskatītu par drošu.

Kāda raidījuma “4. studija” skatītāja savā pastkastītē saņēmusi vilinošu, taču arī aizdomīgu reklāmu – “bezmaksas D vitamīns veselam gadam”. Reklāma ar košiem burtiem ziņo, ka D vitamīns tiekot dāvināts bez maksas, jo Latvijas iedzīvotājiem tas ziemas laikā esot zems. Ir arī norāde, kas vēsta, ka šāds piedāvājums tapis it kā valsts mēroga veselības kampaņas ietvaros. Esot jāmaksā vien 2,49 eiro par piegādi. Bet nav teikts, cik regulāras šādas „vitamīnu piegādes” būs, līdz ar to – nav arī zināms, cik bieži par to būs jāmaksā!

“Ir vairākas lietas, kas rada aizdomas. Pirmais ir apgalvojums, ka tā ir valsts līmeņa akcija, jo, patiesībā no tāda teksta var šķist, ka šis ir kaut kādā veidā atbalstīts pasākums no valsts puses,” norādīja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve Santa Zarāne.

PTAC pārstāve pievērš uzmanību arī faktam, ka tiek solīts bezmaksas produkts, bet nākamajā solī tiek prasīts maksāt 2,49 eiro par piegādes izmaksām.

“Lai mēģinātu izdarīt pasūtījumu, patērētājam tiek prasīts piekrist noteikumiem, kuri nav atrodami.

Nav informācijas, kas tad īsti ir tas, ko patērētājs pasūta, uz cik ilgu laika periodu, vai tas ir gada laiks, kurā ik pa laikam kaut kas tiek atsūtīts, kurā brīdī ir jāmaksā – vai vienu reizi ir jāsamaksā 2,49 vai tie būs vairāki maksājumi. Šī informācija nav sniegta, tā ir informācija, kurai jābūt norādītai,” piebilda Zarāne. 

Vitamīnu ražotāja “Natural Pharmaceuticals” Klientu apkalpošanas koordinatore stāstīja:
“Natural Pharmaceuticals” nesen svinēja 10 gadus ilgu darbību Centrālās un Austrumeiropas reģionā un nolēma, ka labs veids, kā to atzīmēt, ir dāvināt bezmaksas produktus. Pašlaik mūsu Eiropas mēroga kampaņas ietvaros mēs piedāvājam gada D vitamīna piegādi – kastīte satur 360 tabletes D vitamīna. Ieteicamā dienas deva ir 1 tablete dienā. Par brīvu, klients maksā tikai par materiālā skaidri norādītajiem pasta izdevumiem.” 

Tā kā PTAC ražotāja piedāvājumā ir saskatījis maldināšanas pazīmes, lapa pēc raidījuma “4. studija” sniegtās informācijas ir ievietota aizdomīgo interneta vietņu sarakstā. 

Ja patērētāji būs vērsušies centrā un taps konstatēti kādi konkrēti pārkāpumi, tad PTAC var nosūtīt informāciju uzņēmumam, sakot, kas ir tās lietas, kas nav pareizi norādītas, ar lūgumu izlabot tās noteiktā termiņā. Ja tas netiks izpildīts, tad centrs lems par tālāko. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt