Skolās netiek nodrošināts pietiekams sporta stundu skaits

Vidēji 20% Latvijas skolu mazo klašu audzēkņu ir liekais svars vai pat aptaukošanās; darbadienā trīs līdz četras stundas skolēns pavada pie datora, bet skolās netiek nodrošināts pietiekams sporta stundu skaits - norāda Latvijas Ārstu biedrība un atklāj, ka ir nolēmusi agresīvi virzīt bērnu veselību kā valstisku prioritāti.

Latvijas izglītības sistēmu raksturo nepietiekams sporta stundu skaits, nepietiekama sporta stundu kvalitāte un prasības, kā arī augsts atbrīvojumu skaits no sporta stundām un nodarbībām vispārizglītojošās iestādēs. Latvijas Ārstu biedrība situāciju ar bērnu mazkustīgumu raksturo kā traģisku.

Sporta stundās dažādu iemeslu dēļ nepiedalās vairāk nekā 30% konkrētās klases audzēkņu, un viņiem ir attaisnojoši dokumenti no vecākiem un ģimenes ārstiem, informē Ārstu biedrība un norāda, ka Latvijas valstij un pašvaldībām būtu vairāk jādomā par to, kā visus Latvijas bērnus iesaistīt sporta nodarbībās, kā to paveikt, racionāli izmantojot sportam atvēlētos līdzekļus.

Ārstu biedrība norādīja, ka, lai gan formāli Izglītības un zinātnes ministrija pieļauj četras sporta stundas nedēļā, faktiski visās Latvijas skolās maksimālais sporta stundu skaits ir tikai divas.

Lai šo situāciju mainītu, Latvijas Ārstu biedrība ir nolēmusi agresīvi virzīt bērnu veselību kā valstisku prioritāti, bet bērnu fiziskās aktivitātes kā nozīmīgāko veselības garantu. Kā galvenās prioritātes Ārstu biedrība nosaka trešās un ceturtās sporta stundas nodrošināšanu katram skolniekam un vismaz vienu nodarbību katram studentam, kā arī atbilstošu darba samaksu bērnu sporta treneriem, kas nozīmē - sporta skolu skolotāju algas izlīdzināt ar citu skolotāju algām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti