Kurzemnieku dienās Īrijā smaržos Dunalkas tējas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ar savām tējām, medu un dzīves prieku jau pavisam drīz uz Īriju dosies Zigrīda Manteja no Dunalkas pagasta. Viņa aicināta piedalīsies Kurzemnieku dienās Īrijā, kam cītīgi gatavojas jau tagad. Bioloģiskās lauksaimniecības piekritēja Zigrīda Manteja ne tikai piedāvās savu saražoto produkciju Īrijas latviešiem, bet ar savu pārliecību aicinās viņus atgriezties mājās.

Zigrīda Manteja bioloģisko saimniecību „Turaidas'' Dunalkas pagastā sāka attīstīt 2003. gadā. Kā saka pati Zigrīda, sāka no nulles punkta:

”Sāku pīt zedeņu žogus, kādreiz puķes audzēju priekš Ventspils lielos daudzumos, bet tagad pašas priekam. Pašlaik nodarbojos ar tējām, biškopību un tūrismu.”

Attīstību Zigrīdas Mantejas saimniecībā nevar nepamanīt, par katru vietu dārzā padomāts - kur būs bišu stropi, kur būs vieta ciemiņiem un kur žūs tējas. Zālīšu reibinošie aromāti te jūtami it visur: „Ir liepu ziedi ar lapiņām, pelašķi žūst, kas nepārtraukti maisīti, žāvēti ilgi. Te raspodiņi, raudenes, sarkanais āboliņš, tējas ļoti dažādas. Pieprasījums būs, lai tik man pietiktu tēju, ko tirgot.”

Ar visu šo dabas bagātību un Latvijas smaržu azotē Zigrīda Manteja septembrī dosies pie Īrijas latviešiem. Viņai ir interese pārdot savas tējas ārpus Latvijas. Ir jābūt pacietīgai un mērķtiecīgai, tad viss izdosies, saka Zigrīda: „Ja es gribu ražot, tad man ir jāskatās, ko es varu tirgot ne tikai Latvijā, bet man ir jābūt sertifikātam, lai es savas tējas varu tirgot ārvalstīs.”

Vienlaikus Zigrīda aicinās latviešus nebaidīties atgriezties mājās. Viņas pašas entuziasms ir pierādījums tam, ka arī Latvijā, esot ļoti mazai bioloģiskai saimniecībai, ir iespējams attīstīties: „Durbes novads mani ir izvirzījis, es varēšu tirgoties un prezentēt Durbes novadu. Man ir pārdomāta prezentācija, cītīgi gatavojos. Man būs tēju komplekti līdz un medus. Arī Durbes novada bukletus ņemšu līdz. Rakstīšu uz maisiņiem skaistus uzrakstus, lai latvieši atgriežas Latvijā. Kā tas izdosies, nezinu...”

Zigrīda sarunas laikā gan sāk raudāt, viņa pārdzīvo par tiem, kuri devušies prom - arī no viņas draugu un paziņu pulka: „Daudz labu cilvēku devušies prom. Es domāju, ka viņiem laiks atgriezties atpakaļ. Ar laiku viņi sapratīs, ka savā zemē ir vislabāk.”

Zigrīdas tēju iepakojumus tagad rotā viņas pašas uzvārds Manteja, kas kļuvis arī par viņas zīmolu ''Mantēja”. Viņas uzvārds jau pats ietver un atklāj Zigrīdas aizraušanās dziļāko jēgu – mana tēja.

Kurzemnieku dienas, kurās piedalīsies arī dzīvespriecīgā kundze no Dunalkas, Īrijā notiks no 17. līdz 20. septembrim, tās rīko Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera, Leinster Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Īrijā. Kurzemnieku dienas Īrijā notiks turpmākos četrus gadus.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti