Dienas ziņas

Pirmoreiz Latvijā notiek Pasaules čempionāts snūkerā

Dienas ziņas

Karostā atklāj piemiņas vietu kureliešiem

Izdod grāmatu ar līdz šim nezināmiem faktiem

Klajā nāk grāmata ar līdz šim nezināmiem faktiem par Gliku

Ernsts Gliks bijis ne tikai mācītājs un Bībeles tulkotājs, bet arī dzejnieks, to atklājuši alūksnieši. Par šo un vēl citiem līdz šim nezināmiem faktiem var uzzināt tikko izdotajā grāmatā „Kultūrvēstures avoti un Alūksnes novads".

Trīs gadus lolota iecere realizējusies un klajā nākusi grāmata, kurā apkopoti pētījumi par novada kultūrvēsturiskajām vērtībām. Alūksnieši uzsver, ka galvenais ieguvums ir tas, ka pētījumos atklāti vairāki iepriekš nedzirdēti fakti. „Daudz kas ir ņemts no pirmavotiem, un ir daudzas lietas, kas no jauna parādās. Un es ceru, ka to varēs izmantot izglītības un kultūras iestādēs novadā kā labu materiālu, kur smelties vēsturiskas liecības," stāsta Alūksnes novada domes Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

No krājuma uzzinām, ka Gliks ir bijis nevien mācītājs, bet arī dzejnieks un ka Jūlija Vanaga balādē attēlotie notikumi par Liepnas kauju nebūt nav bijuši tik romantiski.

Grāmatas idejas iniciatore Dace Markus pati bijusi lieciniece kādam jaunatklājumam. „Vispirms mēs agrāk zinājām, ka Dēliņkalnā pasaules kara laikā ir gājusi bojā lidmašīna un ka neviens nav palicis dzīvs. Nē, vienā mājā man saka – ir gan! Mēs kopām šo vācu lidotāju, nedrīkstējām jau oficiāli to nekur teikt, un pēc vairākiem gadiem viņš pat atsūtīja savu fotogrāfiju. Tātad man ir unikāla šī lidotāja fotogrāfija, kuram mūsu novadnieki ir palīdzējuši izdzīvot un viņš joprojām ir dzīvs un vesels," saka Markus.

Etnogrāfs un grāmatas idejas autors Saulvedis Cimermanis uzsver, ka izpētītais noderēs arī nākamajām paaudzēm „No daudzajām grāmatām, ko esmu sarakstījis, sastādījis un rediģējis, šī mums ir vistuvākā. Jo te nav tikai mums diviem, bet te jau ir paaudžu mantojums, kas aiziet ļoti tālā pagātnē," norāda Cimermanis.

Grāmata tirdzniecības vietās gan nebūs pieejama, taču ikviens interesents ar to iepazīties varēs novada bibliotēkās.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti