Japānā plosās taifūns «Fanfons»

Spēcīgs taifūns "Fanfons"  ir sasniedzis Japānu, augstajos viļņos Okinovā nogalināts vismaz viens ASV armijas lidotājs, ziņo BBC.

9500 mājsaimniecību palikušas bez elektrības apgādes. Slēgtas skolas, rūpnīcas un ceļi. Arī transporta sistēma tikusi ietekmēta, ieskaitot 174 iekšzemes pasažieru lidojumus un ātrvilcienu satiksmi. Vētras dēļ tika apturēta arī cilvēku meklēšana pēc pagājušās nedēļas vulkāna izvirduma. 

Trīs ASV armijas lidotāji no militārās bāzes Okinavas dienvidu salā bija fotografējušies uz milzīgo viļņu fona un tikuši ierauti jūrā, informēja Japānas policija. Viena kareivja mirstīgās atliekas atrastas, savukārt pārējie divi uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Pazudis arī kāds universitātes students, kurš bija sērfojis Kanagavas prefektūrā uz dienvidiem no Tokijas.

Stiprais lietus, svētdien, 5.oktobrī aizkavēja arī "Formula 1 Grand Prix" startu Suzukā.

Tokija, 2014.gada 6.oktobris (foto: AFP / LETA)

Pirmdien, 6.oktobrī taifūns strauji zaudēs spēku, jo tas pārvietojas Klusā okeāna virzienā prom no Japānas, informē vētru sekošanas mājas lapa "Tropical Storm Risk". Japānā gadā ir vidēji 11 taifūni, šī taifūna ātrums sasniedza līdz pat 180 km/h.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti