Infektoloģijas centrs aicina iedzīvotājus savlaicīgi vakcinēties pret gripu

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā ir sākta iedzīvotāju vakcinācija pret gripu. Kā skaidroja centra galvenā ārste Baiba Rozentāle, gripa Latvijā izplatās rudenī un ziemā, taču vakcināciju nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi, kad gripa jau sākusi izplatīties un ir liels inficēšanās risks.

Imunitāte pret gripu izveidojas aptuveni septiņu dienu laikā pēc vakcīnas saņemšanas. Tā kā divi gripas apakštipi šosezon mainījušies, jāvakcinējas arī tiem, kas to darīja pērn.

“Jāvakcinējas, jo gripa diemžēl norit arī smagi,” teica Rozentāle. “Kā jebkura infekcijas slimība tā var noritēt viegli, vidēji smagi un smagi. Bet gripai ir kāda būtiska atšķirība. Gripa ir gaisa pilienu infekcija, kas izplatās ar cilvēku pārvietošanās ātrumu un ir vienīgā no augšējo elpceļu vīrusu infekcijām, kas vienlaicīgi var ierosināt liela skaita cilvēku saslimšanu.”

Baiba Rozentāle stāsta par nepieciešamību vakcinēties pret gripuEdgars Kupčs

  Katru gadu no gripas Latvijā cilvēki arī nomirst – kādu gadu virs 40, kādu gadu virs 20 – pacientiem.

  Rozentāle uzsvēra: “Daļa no  viņiem ir riska grupu pacienti – cilvēki, kam ir plaušu slimības, sirds asinsvadu slimības, kam ir nomākta imūnsistēma, kam ir cukura dibēts, tāpat arī grūtnieces un bērniņi līdz 2 gadu vecumam. Tāpat riska grupā ir cilvēki, kas ir vecāki par 65 gadiem. Ja šie cilvēki būtu vakcinējušies, tad, pat ja viņi būtu saslimuši ar gripu, kas ir maz iespējams, tad viņi būtu slimojuši viegli, un nezaudētu šai cīņā ar gripas vīrusu, un nebūtu nomiruši.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti